Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sutarus dėl mokytojų apmokėjimo modelio, A. Navicko profsąjunga stabdo streiką

Andriaus Navicko vadovaujama pedagogų profsąjunga trečiadienį spręs dėl streiko stabdymo, baigus derybas, kaip tobulinti rugsėjį įvestą etatinio darbo apmokėjimo modelį.

„Dėl streiko sustabdymo spręsime rytoj. Tikėtina, kad penktadienį mes streiką stabdysime, nes per Kalėdas nėra tikslo streikuoti“, – žurnalistams po derybų Švietimo ir mokslo ministerijoje antradienį sakė A. Navickas.

Pasak jo, Švietimo ir mokslo ministerijoje beveik tris savaites streikavę pedagogai taip pat paliks patalpas trečiadienį prieš darbo pabaigą.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderio teigimu, mokytojams ministerijoje „tikslo būti nebėra“, nes derybos dėl etatinio modelio baigėsi.

„Tie pakeitimai yra žymiai geriau, nei kad buvusi tvarka iki tol. Yra daugiau konkretumo, yra didesni procentai pasiruošimui (pamokoms – BNS), vertinimui, dėl to didės mokytojų atlyginimai nuo 5 iki 10 procentų“, – sakė A. Navickas.

Laikinai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovaujantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigė, kad po derybų su profsąjungomis šią savaitę turėtų pasirašyti įsakymą, kaip tobulinti etatinį modelį.

Tvarka įsigaliotų nuo kitų metų rugsėjo.

Pasak ministro, įsakyme bus detaliau išaiškintas etatinis modelis, ko ir siekė profsąjungos, besiskundusios palikta per didele laisve mokyklų administracijoms skaičiuoti mokytojo krūvį ir atlyginimą.

„Trapų susitarimą turime šiandien“, – sakė  R. Masiulis.

„Svarbiausia, kad atsiranda algoritmas, nes iki šiol etatinio kritika buvo, kad jis yra labai palaidas ir kiekviena mokykla kaip nori, taip interpretuoja“, – pridūrė jis.

Ministro teigimu, Švietimo ir mokslo ministerija nustatys, „kokiems mokytojams, kokiomis proporcijomis už darbą bus apmokama“.

Lauks žinių dėl kitų reikalavimų

Pasak A. Navicko, profsąjunga dėl streiko atnaujinimo gali spręsti vėliau, kai matys, kaip įgyvendinami papildomo finansavimo reikalaujantys prašymai.

Be kitų dalykų, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga reikalauja penktadaliu didinti mokytojų algų koeficientus, mažinti mokinių skaičių klasėse.

Vyriausybės duomenimis, įgyvendinti šiems reikalavimams reikėtų apie 300 mln. eurų, nors profsąjunga sako, kad šis skaičius yra išpūstas.

Finansų reikalaujantys mokytojų prašymai aptariami neseniai Vyriausybės sudarytoje darbo grupėje dėl viešojo sektoriaus finansavimo.

A. Navickas teigė, kad pedagogai dar laukia prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl šių metų biudžeto ir pasiūlymų dalį reikalavimų įgyvendinti jau kitąmet.

Vis dėlto profsąjunga tvirtina žiūrinti lanksčiai, net jeigu biudžetas ir nebus grąžintas Seimui.

„Bet kokiu atveju džiaugiamės, kad mums pavyko pajudinti visą viešąjį sektorių“, – kalbėjo A. Navickas.

Pasak jo, profsąjunga atvira pasiūlymams įgyvendinti reikalavimus per daugiau nei vienerius metus, „sistemingai prie to einant“.

A. Navickas kol kas nežino, kada pedagogai nuspręs vertinti, kaip įgyvendinami jų reikalavimai.

„Kai mes matysime, kokie yra priimti sprendimai, tai galėtų būti ir sausio pradžia, tai galėtų būti ir kovo pradžia, tai galėtų būti įvairus pasirinktas laikas, kad ir egzaminų sesija, tada ir spręsime (dėl streiko atnaujinimo – BNS)“, – tvirtino profesinės sąjungos pirmininkas.

Jis teigė, kad trečiadienį susitiks su R. Masiuliu aptarti, ar vyriausybė išmokės kompensacijas streikavusiems pedagogams. Pati profsąjunga savarankiškai tai galėtų padaryti per kelerius metus.

Rekomenduojami video