Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkų ir direktorių pinigai, „alaus" naikinimas ir kunigaikštienės buduarai

Politikas įžvelgė skaidrumo stoką žemės mokesčio lengvatas svarstančioje komisijoje, o kultūros ir blaivybės puoselėtojai - alkoholio reklamą muziejaus programos „Žaldoko alus" pavadinime.

Prieš ateinantį pirmadienį įvyksiantį Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdį ši savaitė prasidėjo komitetų darbui. Būsimo tarybos posėdžio darbotvarkės klausimus pirmieji aptarė Daliaus Drevinsko vadovaujamo Teritorijų vystymo, aplinkos apsaugos, miesto ūkio ir kaimo reikalų komiteto nariai (Skirmantė Griciūnienė, Vilius Trečiokas, Alfridas Jozėnas), rajono mero pavaduotoja Irutė Varzienė, administracijos direktoriaus pareigas atliekantis pavaduotojas Audris Mukas ir administracijos skyrių vedėjai bei atsakingi specialistai. Dalyvavo mero patarėjos Danutė Martinkėnienė ir Simona Bindoriūtė bei tarybos sekretorė Neringa Balčiūnienė.

Greituoju būdu aptarta kone keturiasdešimt klausimų.

Prieš komiteto posėdį iš darbotvarkės išbraukti du klausimai. Vienas - dėl atlyginimo dydžio už vaikų, ugdomų pagal mokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą tvarkos aprašo pakeitimo. Antras - dėl Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos filialų skaičiaus ir jų išdėstymo. Klausimus atsiėmė juos teikusi administracijos vadovybė (šiuo metu - A. Mukas).

Skundai dėl ligoninės rajono valdžios nepasiekia

Tarybos posėdžiui siūloma patvirtinti savivaldybės poliklinikos direktoriaus Leonido Sologubovo ir ligoninės direktoriaus Nikolajaus Jelozos atlyginimų priedus. Tiksliau - mėnesinės algos kintamosios dalies dydžius.

Pagal galiojančius teisės aktus viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų vadovų mėnesinė alga susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalių. Pastovioji dalis nustatoma pagal Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo tvarką, o kintamoji - pagal praėjusių metų įstaigos veiklos užduočių įvykdymą. Kiekybinių ir kokybinių rodiklių vertinimą atliko įstaigų vidaus auditas.

Įvertinus veiklos rezultatus poliklinikos direktoriui L. Sologubovui siūloma nustatyti 40 proc., o ligoninės vadovui N. Jelozai - 30 proc. mėnesinės algos pastoviosios dalies dydžio priedą. L. Sologubovui šis priedas galiotų iki 2019 metų balandžio 30 dienos, o kadenciją baigiančiam N. Jelozai - iki šių metų birželio 30 dienos.

Ligoninės direktoriaus kadencija baigiasi birželį. Tada bus paskelbtas konkursas į ligoninės vadovo pareigas.

„Pacientų pasitenkinimas įstaigos teikiamomis paslaugomis vertinamas maksimaliai - dešimčia balų, o socialiniai tinklai pilni skundų dėl ligoninės", - įstaigos darbu ir direktoriui siūlomu skirti priedu abejojo S. Griciūnienė.

„Socialiniai tinklai gal ir pilni, tačiau savivaldybė neturi nė vieno skundo dėl ligoninės veiklos", - atsakė pranešėjas - Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius.

„Tai gal man tuos skundus su pavardėmis reikia fotografuoti ir jums parodyti?" - replikavo S. Griciūnienė.

Politikų sprendimas dėl priedų bus priimtas tarybos posėdyje. Praėjusiais metais taryba N. Jelozai priedo nepatvirtino.

Lengvatą nusistatė patys ūkininkai?

Siūloma, kad žemės ūkio paskirties žemės sklypų savininkams 2018 metais būtų 20 proc. sumažintas žemės mokestis. Tokia lengvata galėtų naudotis tik savininkai, gyvenantys Biržų rajone. Toks siūlymas pateikiamas todėl, kad 2018 metais didėja žemės vidutinė rinkos vertė, o ypač ji išauganti žemės ūkio paskirties sklypams.

Pasak Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėjos Zitos Marcinkevičiūtės, žemės vertė išauga apie 90 procentų, o lengvata siūloma tik 20 procentų.

„Tai kas čia tuos procentus sugalvojo? Kodėl 20, o ne, tarkim, 30?" - teiravosi komiteto pirmininkas D. Drevinskas.

„Čia komisija rekomendavo", - atsakė Z. Marcinkevičiūtė. Pagarsinta ir komisijoje dirbančio ūkininko, tarybos nario‚ „valstiečio" Kęstučio Armono pavardė.

„Tai gal ūkininkams, dirbantiems didelius plotus žemės, nereikėtų dalyvauti komisijos darbe, kai svarstomos lengvatos?" - galimu interesų konfliktu ir skaidrumu suabejojo D. Drevinskas.

„Tai, vadinasi, dabar patys ūkininkai pasiskaičiavo, kokios lengvatos reikia", - atsiliepė S. Griciūnienė.

Marcinkevičiūtė paaiškino, kad padidėjus žemės vertei į biudžetą pateks daugiau pinigų ir 20 proc. lengvata didelės įtakos neturės.

Specialistės duomenimis, iki 2018 metų sausio 1 dienos žemės mokesčio buvo surinkta 525 tūkst. eurų, o po 2018 metų planuojamos didesnės nei 1 mln. eurų įplaukos į savivaldybės biudžetą. Netgi pritaikius 20 proc. lengvatą žemės mokesčio į biudžetą esą patektų apie 800 tūkst. eurų, tai yra 270 tūkst. daugiau lyginant su praėjusiais metais.

Drevinskas prašė, kad tarybos posėdžiui būtų raštu pateikti palyginamieji žemės mokesčio įplaukų duomenys. Komitetas balsavimu pritarė 20 proc. dydžio lengvatos taikymui, susilaikė tik S. Griciūnienė.

Šeimomis apsimetantys apgavikai

Tvirtinant Biržų krašto muziejaus „Sėla" įkainius, buvo suabejota, kodėl keliama kaina muziejų lankančioms šeimoms.

„Atvažiuoja grupė žmonių ir kaipmat susiskirsto šeimomis, kad apsilankymas būtų pigesnis", - pasigirdo paaiškinimas kainos kėlimu abejojančiam komiteto pirmininkui.

„Tai kad ir mes užsienyje taip elgiamės", - nuoširdžiai atsakė pirmininkas D. Drevinskas.

„Vadinasi, sukčiaujate", - politiko elgesį užsienyje įvertino A. Jozėnas.

Apie alų ir buduarus

Muziejus prašo pakeisti pramoginės pažintinės programos „Žaldoko alus" pavadinimą. Dabar ši programa vadinsis „A biržiečė vaišin dainuodamūs".

Suabejojus, kodėl keičiamas programos pavadinimas, atsakyta, kad tam, jog pavadinime neliktų žodžio „alus".

„Iš tikro dėl to muziejui kyla problemų", - paaiškino vicemerė.

Redakcijos žiniomis, muziejus atsidūręs skundų taikinyje, nes esą alus yra nesuderinamas su biudžetinės įstaigos kultūrine veikla. Todėl pavadinime žodžio „alus" nebebus.

Užtai bus ir nauja programa. Ji skirta suaugusiems ir vadinsis „Iš kunigaikštienės buduaro - tiesiai prie Jo Šviesybės stalo". Ši programa organizuojama kartu su maitinimo paslaugas teikiančia įmone.

Ar neatsiras moralės ir dorybių sergėtojų skundų dėl žodžio „buduarai" dviprasmiškos užuominos, paaiškės netrukus. O gal toks pažintinės pramogos kodas dar labiau vilios turistus negu alus?

 

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video