Gaisras kilo buvusio nepriklausomos Lietuvos švietimo ministro, Valstybės kontrolieriaus, IV Seimo pirmininko Konstantino Šakenio giminėms priklausančioje sodyboje.

Policijos pranešimuose apie įvykius – ir turto prievartavimo atvejis. Prievartautojas „apmokestino“ pilietiškai pasielgusią moterį.

Tapęs vagių auka pirmadienio rytą suprato Pačeriaukštės seniūnijos gyventojas. Jau po 8 valandos vyras pastebėjo, kad nekviesti svečiai lankėsi lauko virtuvėje. Vagys galėjo būti ne tik išalkę, bet ir pasirengę vasarą ruošti maisto atsargas. Ko gero, svetimo turto mėgėjai ketino konservuoti savo augintas daržoves.

Apie tokį pasiruošimą galima būtų spręsti iš to, kad iš Pačeriaukštės I kaimo Aušros gatvėje esančios virtuvės pavogta laistymo žarna ir konservavimo puodas. Dingo ir maistas – 10 kilogramų rūkytos dešros, 5 kilogramai šoninės, 4 kilogramai cukraus. Patirtas apie 200 eurų nuostolis.
Policija vieną įtartiną asmenį sulaikė ir šiuo metu tikslinamos įvykio aplinkybės.


Sudegė rūkoma mėsa

Nesėkmė ištiko Vabalninko seniūnijoje gyvenančią šeimą. Gaisras kilo buvusio nepriklausomos Lietuvos švietimo ministro, Valstybės kontrolieriaus, IV Seimo pirmininko Konstantino Šakenio giminėms priklausančioje sodyboje. Didžiulę 180 kilogramų sveriančią kiaulę paskersti nutarę ūkininkai kvietė skerdėją iš Vabalninko. Dalį mėsos į šaldiklius sukrovę, lašinukus, kumpius ir kitus skanėstus šeimininkai sukabino į rūkyklą. Tačiau išrūkytos mėsos paragauti neteko.

Pirmadienio rytą ūkininkas išvyko į Vabalninką. Kai namie likusi jo žmona išėjo į kiemą, viduryje sodybos esanti sena pirtelė skendo liepsnose. Be dešimties minučių dešimtą valandą iškviesti ugniagesiai medinio 3×4 metro dydžio pastato išgelbėti nebespėjo. Ugnyje sudegė ir apie 100 kilogramų mėsos. Laimei, ugnis nespėjo persimesti į kitus didžiulės sodybos pastatus.
Gaisro priežastys tiriamos.

Gelbėjo ligonę

Antradienį, apie 15 valandą, ugniagesių gelbėtojų pagalbos šaukėsi socialinė darbuotoja. Nuvykusi pas globojamą Maironio gatvės gyventoją moteris negalėjo patekti į būstą. Išsigandusi, kad 86 metų globotinei galėjo nutikti kas nors negero, socialinė darbuotoja kvietė gelbėtojus. Šie atidarė duris, už kurių rasta senolė iš karto pateko į greitosios medicinos pagalbos tarnybos rankas.

Senolė išvežta į ligoninę, jos būklė, redakcijos žiniomis, bloga. Gali būti, kad moterį ištiko insultas. Vieną gyvenusią O. D. prižiūrėjo ir lankė Pagalbos centro darbuotoja. Į Biržų miesto seniūniją senolė nei jos artimieji pagalbos nesikreipė.

Pinigai už pilietiškumą?

Pirmadienio rytą policijai pranešta apie turto prievartavimą. Į vienos Biržų rajono gyventojos sodybos namų duris sekmadienį pasibeldė 48 metų vyriškis. Į Šalnių kaimo sodybą vyras atvyko su reikalavimu sumokėti 200 eurų. Įtariamąjį policija sulaikė.

Pasak Biržų policijos komisariato viršininko pareigas atliekančio Dainiaus Čepo, minėta moteris buvo pranešusi apie girtą vairuotoją. Šis sulaukė bausmės.
„Moteris pasielgė pilietiškai. Tačiau, pasirodo, pažeidėjas pareikalavo susimokėti už pilietiškumą“, – sakė PK viršininkas apie vyrą, dėl kurio veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Žiaurūs draugeliai

Naktį iš antradienio į trečiadienį 21 metų biržietį H. B. sumušė du vyrai. Vienas iš jų – nukentėjusio draugas, kitas – pažįstamas. Metais už auką vyresnis draugas F. J. iš Medeikių pavogė iš bičiulio 37 eurus ir kumščiu smūgiavo į veidą. Aršusis „draugelis“ niekaip negalėjo policijai pasakyti, kur jis Medeikiuose gyvena.

Kitas pažįstamas A. N. trenkė biržiečiui per galvą. Auka dar buvo ir apspardyta. Abu smurtautojai buvo sulaikyti, jų laukia atsakomybė už veiksmus.
Pirmadienio rytą Eiskudžiuose nuskriausta neblaivi (2,18 prom.) V. V. Prieš moterį smurtavo taip pat girtas (3,18 prom.) sugyventinis R. S.

Alfreda Gudienė