Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaikų augintinis gąsdina kaimą?

Medeikiuose įsikūrusios vaikų globos įstaigos globotiniai po kaimą vedžioja šunį. Kai kurie gyventojai nerimauja, kad neįvyktų nelaimė, nes nepilnamečiai esą kartais bando šunimi gąsdinti kitus vaikus.Šunį ne visada nulaiko

Į redakciją kreipėsi Medeikiuose gyvenantis vieno daugiabučio namo bendrijos pirmininkas Rasimas Gafarovas. Jis sakė kalbantis ne tik savo, bet ir kai kurių kitų kaimo gyventojų vardu. Medeikių vaikų globos įstaigos kieme laikomas šuo. Dažnai keturkojį po kaimą vedžioja šios įstaigos globotiniai.

„Šunį vedžioja ne vyresni, bet 10 – 11 metų amžiaus vaikai. Šuo didelis, juos tempia, ne visuomet jie gali nulaikyti. Šuo be antsnukio, tad ištrūkęs nežinia ką gali padaryti. Jo labai bijo mano vaikas“, - pasakojo R. Gafarovas.

Tačiau jam labiausiai nerimą kelia kiti dalykai. Šunį vedžiojantys nepilnamečiai kartais kitus kaimo vaikus bando juo pagąsdinti ir netgi pjudo.

„Nesuprantu, ar tiems vaikams atrodo, kad tokiu būdu jie apsigina nuo kitų žmonių? Gal tai jiems gynybos priemonė?“ - svarstė R. Gafarovas.

Namo bendrijos pirmininko žiniomis, šis šuo buvo pabėgęs ir lakstęs po kaimą.

„Skambinau į policiją, bet su jais sunkiai susikalbėjau. Man pasiūlė kreiptis į seniūniją arba veterinarijos tarnybą, kad jie įsitikintų, ar šuo tikrai laikomas tinkamomis sąlygomis“, - sakė R. Gafarovas.

Jis labiausiai nerimauja, kad neatsakingai leidžiant vaikams bet kaip vedžioti šunį gali įvykti nelaimė – jis ką nors gali apkandžioti.

Šuo nepiktybinis

„Man čia naujiena“, - tokia buvo laikinai vaikų globos namams vadovaujančios Ingridos Butkevičiūtės reakcija į kaimo žmonių skundus, jog šunimi gąsdinami kaimo vaikai. Tačiau ji neneigė, kad šuo vedžiojamas be antsnukio.

„Tas mūsų šuniukas nepiktybinis. Jį vaikai pasiima pavedžioti po kaimą. Vieną dieną jis mums buvo nutrūkęs. Auklėtojos pamatė, iškart parsivedė. Kažkas iš kaimo žmonių iškvietė policiją. Atvykę policininkai rado šunį pririštą prie būdos“, - pasakojo I. Butkevičiūtė.

Ji teigė, kad šuo prižiūrėtas, vaikai jį myli. Keturkojis yra šunų terapijos dalis – jis vaikus nuteikia raminamai. Be to, taip ugdoma vaikų meilė gyvūnams.

„Jis dvejų metų haskių veislės šuo. Jam reikia judėti. Aš neįsivaizduoju, kaip šunimi galima pjudyti, jis labai draugiškas. Su juo žaidžia ne tik vyresni vaikai, bet ir mažiukai“, - kalbėjo globos įstaigos vadovė.

Jai atrodo, kad šunimi besiskundžiantis žmogus tiesiog iš principo nemėgsta vaikų globos namų auklėtinių.

„Jei žmonėms yra klausimų, jie gali užeiti ir pasakyti, visuomet stengsimės problemas geranoriškai išspręsti“, - tvirtino pašnekovė.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video