Asociatyvi nuotr.

Šią savaitę „Sodra“ senjorams pradės mokėti vienkartines 200 eurų išmokas. Žmonės su nekantrumu laukia šių pinigų, tačiau dalis skundžiasi per karantiną turėję kur kas didesnių nuostolių, ypač dėl sutrikusio gydymo įstaigų darbo.
36 Vilnietis Anatolijus yra senjoras, o jo pensija – didesnė nei vidutinė – 500 eurų. Tačiau turint ir tokias mėnesio pajamas sostinėje, anot jo, būtų sunku. Tad kol dar leidžia sveikata ir galimybės, vyras siekia uždarbiauti ir už minimalų atlyginimą dirba sargu.
„Žmona pensiją gauna, aš pensiją. Galėčiau kukliai gyventi, benzinui gal užtektų pasivažinėti. Į kurortus nevažinėju“, – sako vyras.
Visiems senjorams šį mėnesį „Sodra“ jau perves 200 eurų vienkartines išmokas, kurias Seimas nusprendė jiems skirti dėl per karantiną patirtų nepatogumų ir finansinių nuostolių.
Anatolijus jau svarsto, kur panaudos šiuos papildomus pinigus. „Kur išleisiu? Čia, Lietuvoje po truputį. Noriu į Šventąją, Palangą 5 dienoms“, – sako jis.
Vyriausybė viliasi, kad papildomos 200 eurų išmokos senjorams bent kiek kompensuos per karantiną patirtus nepatogumus ir nuostolius. Žmonės neslepia patyrę kur kas didesnių išlaidų:  „Man dantį sugadino, reikės tūkstančio.“ „Žmonai gydyti sumokėjau 400 dėl Verygos.“
„Aš taupysiu.“
200 eurų vienkartines išmokas „Sodra“ žada pradėti mokėti jau šią savaitę ketvirtadienį ir išmokas visiems išmokėti iki rugpjūčio 12 dienos.
Sodra
„Mokėjimai prasidės šią savaitę. Mokėjimų skaičius didėja beveik dvigubai. Kartu su periodinėmis pensijomis gaus išmokas. Todėl paskirstėme išmokų grafiką keliomis dienomis. Kai kurie gaus diena anksčiau negu įprastai, maža dalis gaus viena diena vėliau“, – komentuoja „Sodros“ atstovė Malgožata Kozič.