Asociatyvi nuotr.

Lietuvos policija anksčiau pažadėjo, kad pradės virtualioje erdvėje vykdyti „patruliavimą“. Kovo pabaigoje jie šį pažadą įgyvendino ir pristatė naujai feisbuke sukurtą „Policijaus virtualaus patrulio“ puslapį. Taip pat detaliai paaiškino, kaip ši sistema veiks.

Pasak policijos, vykdomos priežiūros internete pagrindinė užduotis bus nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje.

„Pradedame „patruliuoti“ elektroninėje erdvėje. Pagrindinė mūsų užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje.

Mes reaguosime tik į akivaizdžius elektroninėje erdvėje daromus ar rengiamus daryti teisės pažeidimus. Pastebėję galimą teisės pažeidimą asmenys bus įspėti, kad nutrauktų galimai neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus – surinkta informacija perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolimesniam tyrimui.

Kaip tai atrodys?

• Viešas virtualaus patrulio įspėjimas soc. tinkluose arba portaluose;

• Privati žinutė soc. tinkle „Facebook“;

• El. laiškas iš el. pašto virtualus.patrulis@policija.lt;

• Medžiagos perdavimas teritoriniam policijos padaliniui

Pateikiame pavyzdžius, kada reaguosime:

1. Skelbimai su siūlymais įsigyti kontrabandinių cigarečių ar alkoholio;

2. Siūlymai prisiimti kito asmens padarytą pažeidimą;

3. Grasinimai susidoroti su kitais asmenimis;

4. Siūlymai nusipirkti vairuotojo pažymėjimą, ar padėti už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminą, siūlymai nusipirkti techninę apžiūrą ir pan.;

5. Narkotinių medžiagų platinimas elektroninėje erdvėje;

6. Siūlymai investuoti į įtartinas platformas, pirkti el. būdu netikrose internetinėse parduotuvėse, kitokie sukčiavimai elektroninėje erdvėje.

Tai – pagrindinės veiklos kryptys, kuriomis dirbsime. Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, gali mums pranešti privačia žinute soc. tinkle Facebook sukurtame puslapyje.