Veidaknygės nuotr.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys trečiadienį dalyvauja pasitarime Vyriausybėje dėl žemės reformos eigos.

Kaip Eltą informavo ministerijos atstovas Martynas Žilionis, pasitarime dalyvaus ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), kuriai pavesta šiemet užbaigti nuosavybės teisių atkūrimą į kaimo vietovėse ir miestuose turėtą žemę, atstovai.

Kaip kiek anksčiau skelbė NŽT, sausio 1 d. duomenimis, piliečių nuosavybės teisių į žemę, mišką, vandens telkinius atkūrimas kaimo vietovėse iš esmės yra baigtas – nuosavybės teisės atkurtos į 99,95 proc. piliečių prašymuose nurodyto ploto (įvertinus ir pasyvius pretendentus).

NŽT teigimu, liko 6 rajonai, kur nuosavybės teisės atkurtos mažiau kaip į 99,95 proc. piliečių prašymuose nurodyto ploto. Sausio duomenimis, Šilalės r. sav. nuosavybės teises liko atkurti 38 asmenims, Trakų r. sav. – 53, Klaipėdos r. sav. – 54, Ignalinos r. sav. – 65, Kauno r. sav. – 117, Vilniaus r. sav. – 976.

Pasak NŽT direktoriaus Laimono Čiako, nuo žemės reformos pradžios (1991 m.) iki šių metų sausio 1 d. pateikta 787,85 tūkst. piliečių prašymų šalies kaimo vietovėse atkurti nuosavybės teises į 4,024 mln. ha turėtos žemės.