Tokios morkos užtektų pamaitinti didelei šeimynai.Šeimos archyvo nuotr.

Jūžintuose gyvenantys Danutė ir Petras Krupliauskai negalėjo patikėti, kokia milžinė morka išaugo jų darže. „Jei būtume žinoję, kasdami ją būtume saugoję. Bekasant nuo morkos milžinės nukrito šios „vaikai“, – pasakojo morką rekordininkę užauginus ponia Danutė. Įspūdingas ne tik daržovės svoris, bet ir apimtis. Morka sveria 2,384 kg, jos ilgis – 29 cm, o apimtis – net 44 cm.

Rekordininkę taupys Kalėdoms

Milžinę užauginę sutuoktiniai ją pagarbiai laiko, didžiuojasi, rodo kaimynams ir smalsuoliams. „Gal Kalėdų stalui ją pjaustysim ir ką nors skanaus pagaminsim“, – šmaikštavo D. Krumpliauskienė. Šiuo metu laukiama, kad morka milžinė bus įregistruota „Factum“ agentūros „Lietuvos rekordų“ knygoje.

„Užaugino Dievas“

Vienoje sostinės parduotuvių nusipirkusi dviejų rūšių morkų sėklų jūžintiškė pavasarį jas pasėjo atskirose vagose. Išdygusių daržovių nei laistė, nei tręšė. Tik iš praėjusio rudens dirva buvo patręšta arklio mėšlu.

O rudenį nuimant derlių vienos rūšies sėklų derlius sutuoktinius nustebino: visos morkos toje lysvėje užaugo labai didelės: ilgos, nemažai jų viršijo 1 kg svorį. Bet rekordininkė iš jų išsiskyrė savo apimtimi ir prikibusiais „vaikais“, kurie bekasant nukrito. Žemė, kurioje augintos morkos – priemolio, daržas ant kalniuko. „Ne mes, o Dievas tokias dideles užaugino. Dabar gailiuosi, kad neįsidėmėjau morkų sėklų pavadinimo“, – sakė morkos savininkė Danutė, pirmą kartą gyvenime užauginusi rekordininkę morką.