Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar išgydys kosulį medicininės taurės ir pienas su medumi?

„Ar veiksminga gydyti bronchitą, plaučių uždegimą, kosulį medicininėmis taurėmis, kurios buvo populiarios prieš daugelį metų? Anksčiau kosuliui gydyti taip pat buvo siūloma gerti pieną su medumi – ar tai gerai?“– klausia Janina iš Kuršėnų.

Atsako vaistininkas Gintaras Verbus.

Gintaras Verbus_2

Nei naudos, nei žalos

Medicininių taurių veikimo principas paprastas: iš jų ištraukiamas oras (dažniausiai – su ugnies pagalba, kai oras per kelias sekundes išdeginamas), o uždėjus jas ant odos susidaro vakuuminis efektas. Anksčiau toks plaučių negalavimų gydymo būdas buvo gana plačiai taikomas. Dabar jums tiek vaistininkas, tiek šeimos gydytojas pasakys, kad jis nėra veiksmingas.

Medicininės taurės stimuliuoja tik paviršinį odos sluoksnį ir atpalaiduoja tik paviršiuje esančius kapiliarus. Susidaręs vakuuminis efektas nepasiekia giliųjų sluoksnių, juolab plaučių ir bronchų, todėl ir neturi tiesioginio poveikio sergant tokiomis ligomis kaip bronchitas. Yra kur kas veiksmingesnių būdų gydyti kosulį, atsižvelgiant į jo pobūdį. Tad geriau rinktis vaistininko rekomenduojamus ar gydytojo paskirtus vaistinius preparatus, kurie padės greičiau kosulį nuslopinti ir išvengti galimų komplikacijų – plaučių uždegimo.

Medicininių taurių naudojimas didesnės žalos nedaro, nebent gali kiek nudegti oda, susilietusi su įkaitusiu stiklu, arba atsirasti mėlynių dėl stipraus odos pritraukimo.

Medicinines taures dar gana plačiai naudoja profesionalūs atletai. Tiesa, ne kosuliui gydyti, o kraujotakai stimuliuoti, raumenims atpalaiduoti. Tokiam tikslui taurės kartu su kitomis priemonėmis gali būti išties veiksmingos.

Skanu, bet neveiksminga

Pienas skatina gleivių gamybą, o tai  sergant peršalimo ligomis gali tik pabloginti savijautą ir apsunkinti sveikimą. Be to, piene esantis kalcis gali slopinti kitų vaistų veikimą.

Tiems, kurie į šį gėrimą įdeda dar ir sviesto, reikėtų žinoti, kad pieno produktuose yra daug sočiųjų riebalų rūgščių, kurios sergant nėra naudingos, nes apkrauna organizmą ir labiau kenkia, nei padeda. Sergant reikėtų gauti daugiau gerųjų riebalų – nesočiųjų riebalų rūgščių (omega-3), kurių gausu riebioje žuvyje, riešutuose, avokaduose, žuvų taukuose.

Į karštą pieną dedamas medus praranda savo naudingąsias savybes. Tad sergant kur kas sveikiau tiesiog suvalgyti ar sučiulpti šaukštelį medaus.

Rekomenduojami video