Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gargždiškei keisti gyvenimo būdą padėjo žinios

Gargždiškė senjora Regina Balsevičienė, prieš kelis dešimtmečius atsisakiusi cheminių vaistų bei papildų, jaučiasi sveika ir lanksti, kupina energijos ir džiaugsmo. Pagal profesiją biologė-chemikė-mikrobiologė savo patirtį išdėstė trijose knygelėse apie sveiką gyvenimo būdą: „Gyvenu be vaistų“, „Dievo vaistas“, „Išsigelbėjimas“. Savo išvadas ji atskleidė „Bangos“ laikraščio skaitytojams.

Apie kūno eksperimentą negalvojo

– Ar šiuo sudėtingu, sunkių ligų plitimo, vis didėjančios priklausomybės vaistams laikotarpiu galėtumėte nuolat sergančiuosius paraginti dėl sveikatos padaryti daugiau nei lankytis vaistinėse?

– Knygutėse perspėjau, kad visi turime teisę rinktis, kaip gydyti savo kūną. Galimybę gyventi be vaistų ir būti sveikam liudiju iš savo patirčių padarytomis išvadomis. Tai ypač aktualu dabar, plintant gripui, koronavirusui Lietuvoje bei kitoms neaiškioms infekcijoms pasaulyje. Savo knygutėse, straipsniuose ne kartą minėjau apie naujų, sunkiai vaistais įveikiamų mikroorganizmų, o ypač virusų atsiradimą, kurių nebeatpažinti gali net mūsų imuninė sistema. Apie tai parašiau savo paskutinėje knygutėje „Išsigelbėjimas“. Kadaise atlikau mikrobiologinius tyrimus mikroorganizmų, sukeliančių ligas, jautrumui vaistams, ypač antibiotikams, nustatyti, tad galėčiau duoti patarimų. Nuo pat gimimo serganti ir visiškai priklausoma nuo cheminių vaistų, prižiūrima medikų, pradėjau domėtis savo sveikata ir keisti įprastą maloniai sotų gyvenimą. Negailestingai išbraukiau visus cheminius vaistus bei papildus, bet tada dar negalvojau apie įdomų savo kūno eksperimentą. Tik ėmiau pykti ant savęs, ant viso pasaulio, kad nuolat sergu, kad namus iškeičiau į palatą, kad sauja vaistų pilnėjo, o sveikata prastėjo, nebeliko vidinio džiaugsmo. Į viską žvelgiau abejingai, neliko noro gyventi. Šiandien žinau, kad tai patyriau ne aš viena, todėl norėdama padėti kitiems, apie tai rašiau knygelėje „Dievo vaistas“.

Liudija gyvu pavyzdžiu

– Kaip pavyko tapti džiaugsmingai, išlikti lanksčiai, pakankamai sveikai sulaukus 74-erių metų, atvirai papasakojote savo knygutėse. Bet juk ne kiekvienas turi galimybių jas skaityti.

– Darant drąsius pakeitimus gyvensenoje, man padėjo žinios apie žmogaus biologiją. Tikėjau ir tikiu kūno galimybėmis bei tobulumu! Prisipažinsiu, rašiau tikėdama, kad savo pačios gyvu pavyzdžiu leisiu žmonėms suprasti ligų priežastis ir šiek tiek padėsiu jų išvengti! Nuoširdžiai sakau, kad sąžiningai įvykdžiau pagrindinį tikslą, kurį sau iškėliau prieš pradėdama visapusiškai keisti savo gyvenimo būdą. Pajutusi teigiamus sveikatos pokyčius, nutariau savo dėmesį skirti žmonėms – pradėjau rašyti knygas.

– Kokią svarbią išvadą padarėte?

– Vaistų, ypač antibiotikų, gausa ir didėjantis neigiamas poveikis žmogui, būsimoms kartoms, pagaliau privertė suklusti medikus ir net politikus. Šiandien sukluso visas pasaulis! Cheminiai vaistai, gausiai vartojami, kaupiasi organizme ir gali būti perduodami būsimoms kartoms. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl naujagimis į pasaulį atsinešė sunkią ligą. Įsitikinau galimybėmis išlikti sveikai be cheminių vaistų ar minimaliai sumažinus: kūnui reikia tik padėti, duodant natūralų maistą, protarpiais badaujant ar pasninkaujant bei išsaugant dvasios ramybę, būtinai judant. Šią išvadą visi jau seniai žinome, bet iš klaidų sunkiai mokomės. Biologijos mokytojai turėtų mokiniams paaiškinti biologines sąvokas, kad jas pritaikytų savo sveikatai. Prisitaikiusi homeostazę, palikau kūnui galimybę iš ligų išsikapanoti pačiam, be vaistų.

Gelbsti vegetarizmo aukas

– Jūsų nuomonė apie vegetarizmą griežta: „Neteisingas vegetarizmas blogiau už teisingą bei suderintą visavalgystę!“

– Turiu patirties nuo išsekimo gelbėdama užsislaptinusias paaugles „vegetares“. Noriu į tai atkreipti tėvelių dėmesį. Organizmui būtinas kuo natūralesnis mažiau perdirbtas maistas, pilnas gyvų fermentų, vitaminų, hormonų, skaidulų. Ypač dabar, užgriuvus pavojingai infekcijai, privalome stiprinti organizmą. Gausiai ir netinkamai vartojami gyvulinės kilmės baltymai (mėsa, pieno produktai), perdirbti angliavandeniai (cukrus ir kita) skatina onkologines ligas. Gyvuliniai baltymai, apdoroti karščiu, sunkiai suvirškinami – virškinamajame trakte maistas pradeda pūti ir susidaro organizmui labai kenksmingi junginiai.

Nė dienos be žalumynų

– Kas stiprina sveikatą?

– Nė dienos be žalumynų, be vaisių ir daržovių! Mokslininkai juose atranda biologiškai svarbių medžiagų, kurios trukdo atsirasti piktybinėms ląstelėms, jas naikina. Žalumynai, ypač sultys, aprūpina organizmą gyvais fermentais, vitaminais, skaidulomis, džiaugsmą teikiančiais hormonais ir kita.

Vartojant žalumynus kaulai tampa elastingi, jų neveikia osteoporozė, nes gauna ne tik kalcio, bet ir magnio, vitamino K, boro, titnago, silicio. Žalumynuose slypi energija – visa tai sutelkta žaliame pigmente chlorofile. Neįsivaizduoju savo dienos be žalumynų sulčių – po vieną ar du valgomuosius šaukštus. Kartais padauginu iki trijų, bet ne daugiau! Jokių paskaninimų! Nuostabiausi mano sodai – ekologiškesnės Minijos pakrantės, pajūris. Man nereikia išpuoselėtų sodų. Labai myliu piktžoles, kurias garbinu kaip Dievo vaistą. Neįsivaizduoju pavasario, vasaros, rudens be kiaulpienių, dilgėlių, asiūklių, o žiemos – be jų atsargų – sudžiovintų žolių miltelių, sušaldytų sulčių kubelių, kuriais grūdinu organizmą, ypač gerklę, kvėpavimo takus.

– Ką patartumėte ligos atveju?

– Profilaktines priemones – nuo šiandien! Sureguliuokite žarnyno veiklą. Keiskite mitybą – būtinai derinkite maistą. Kuo mažiau virto! Vertinu bet kokius žalumynus, ypač jų sultis (petražolių, želmenų ir kitų). Per dieną – po 1–2 valgomuosius šaukštus prieš valgį. Vaikams bent po arbatinį šaukštelį (skiesti vandeniu), mažyliams – po kelis lašiukus į maistelį. Rekomenduoju labai efektyvų gamtos antibiotiką: beržų pumpurus (jų yra vaistinėse). Bet kuriuo metų laiku panaudokime pušų iš ekologiškų vietų spyglius, ypač lengva paruošti pušų spyglių šakelių kokteilį bei spyglių miltelius (aprašymas knygutėje „Išsigelbėjimas“). Norėčiau perspėti: kol kas vakcinos naujajam virusui nėra, o senoji netinka! Bet nenusiminkim, nepanikuokim ir gyvenkim džiaugsmingai, sveikai!

Virginija LAPIENĖ

 

Rekomenduojami video