Asociatyvi nuotr.

„Jau antrą dieną vis nudiegia ausų zonoje. Toks įspūdis, kad skauda ne pačias ausis, o kažkur šalia. Ar tai gali būti ausų uždegimo skausmas, ar vartoti lašiukus nuo ausų uždegimo?“ – klausia 48 metų Danutė iš Molėtų.

Dainius Guzevičius. VLMEDICINA.LT

Atsako ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojas Dainius Guzevičius.

Ausų skausmu pasireikšti gali ne viena liga, jų gydymas ir gretutiniai požymiai skiriasi. Vidurinės ausies uždegimui, be skausmo, dar būdinga pablogėjusi klausa ta ausimi, pilnumo jausmas, neretai kartu būna sloga, temperatūra. Kaip suprantu, šių simptomų nepastebėjote.

Skausmu dar gali pasireikšti ausies landos, vadinamasis išorinis, otitas. Tik skausmas būtų ne nudiegiantis, o nuolatinis, sustiprėjantis kramtant. Kartu gali taip pat būti susilpnėjusi klausa, atsirasti išskyrų iš ausų. Manau, kad tai taip pat ne jūsų atvejis.

Nudiegiantis užausio srities skausmas neprieštarautų kaklinės stuburo dalies radikulitui, galinčiam pasireikšti užausio srities, ausies kaušelio, kaklo ar sprando skausmais. Lašiukai čia mažiau padėtų, labiau tiktų nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, B grupės vitaminai, atpalaiduojantis sprando ir pečių juostos masažas.