Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavasario iššūkiai veido odai

Dideli temperatūros svyravimai, vitaminų trūkumas ir pirmoji saulė – tai pavasario iššūkiai mūsų veido odai. Todėl šiuo metu ypač svarbu pasirūpinti savimi.

Pavasarį beveik visos skundžiamės išsausėjusia veido oda. Mat žiemą per mažai buvome gryname ore, per mažai judėjome, daugiau laiko praleidome šildomose patalpose, tad nėra ko norėti – pavasarį veido oda atrodo pavargusi, papilkėjusi, išsausėjusi, gali net šerpetoti.

Labai svarbu žinoti savo odos tipą. Jei reguliariai lankotės pas kosmetologę, keblumų nėra, savo odą pažįstate, bet jei kyla klausimų, jei neaišku, kokias priemones rinktis, geriau neeksperimentuokite, bet pasitarkite su specialistu. Nuo veido odos tipo priklauso, kokios kosmetinės priežiūros priemonės tinka būtent jums.

Odos šveitimas

Pirmiausia pravartu veido odą nušveisti – pašalinti negyvų suragėjusių ląstelių sluoksnį ir tuoj pat gerai sudrėkinti. Tam tiks drėkinamoji kaukė ir drėkinamasis kremas.

Šveitiklius naudokite kartą per savaitę. Juos rinkitės atsižvelgdamos į odos tipą ir problemą (jei ją turite). Galite naudoti mechaninius šveitiklius, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių, taip pat gomažus, kurie lengvai tarsi trintuku nutrinami nuo odos. Taip mechaniškai pašalinamos suragėjusios odos ląstelės. Šiuos šveitiklius labiau mėgsta jaunesnės moterys, kurių veido oda riebi ar mišraus tipo. Tinka naudoti ir cheminius šveitiklius, kurių sudėtyje yra fermentų. Fermentiniai šveitikliai veikia švelniau, jie pritaikyti bet kurio amžiaus moters jautriai odai. Šveitikliai ne tik padeda veido odai atsinaujinti, bet ir valo poras, oda mažiau šerpetoja, tampa švaresnė ir švelnesnė.

Kosmetologijos kabinete specialistė negyvas suragėjusias ląsteles gali pašalinti ultragarso aparatu arba taikydama procedūras su AHA rūgštimis.

Drėkinimas kaukėmis

Po žiemos odai būtinas intensyvus drėkinimas, o vis labiau šylant orams, oda natūraliai tampa riebesnė, todėl patartina rinktis lengvesnes veido priežiūros priemones. Daugiau dėmesio skirkite ne odai maitinti, bet drėkinti. Po šveitimo užsitepkite drėkinamąją kaukę. Ypač populiarios kaukės su hialurono rūgštimi. Hialurono rūgštis odos paviršiuje suformuoja barjerą, sulaikantį drėgmę. Viena hialurono molekulė gali pritraukti ir sulaikyti 500–700 vandens molekulių. Mažos molekulinės masės hialurono molekulė gali prasiskverbti net iki po epidermiu esančios odos dalies, o didelės molekulinės masės molekulė lieka epidermyje, taigi drėkina paviršių. Štai kodėl švelnėja raukšlelės, ir veidas tarsi atgauna savo apimtis, oda tampa lygesnė ir skaistesnė.

Drėkinimas kremu

Tai reikėtų atlikti kartą per savaitę. Kosmetologijos kabinete veido odą galima prisodrinti drėgmės onoforezės, jonoforezės, elektroporacijos būdais, įterpiant bioaktyvias drėkinamąsias medžiagas (hialuroną, kolageną, įvairius drėkinamuosius kokteilius) į gilesnius odos sluoksnius. Kolageno lakšto kaukės, modeliuojančios alginatinės kaukės, termoaktyvios kaukės sustiprins drėkinamųjų serumų, koncentratų poveikį.

Ryte ir vakare nuvalykite veido odą

Veidui prausti galima naudoti įvairius pienelius, putas, hidrofilinius aliejus, gelius, prausiklius su AHA rūgštimis. Galima naudoti ir micelinį vandenį. Gamintojas paprastai siūlo juo tik nuvalyti odą, bet šį skystį geriau nuplauti vandeniu. Micelinis vanduo savo sudėtyje turi daug konservantų ir ant odos palieka tarsi kokią polietileno plėvelę, todėl nuvalius veidą tepamos kitos priemonės – serumas ar kremas, nepasiekia savo tikslo.

Nusipraususios odą tonizuokite – taip atkursite odos rūgštingumą (pH). Jei veidą valote prausikliu su AHA rūgštimis, tonizuoti nereikia.

Nepamirškite kremų paakiams ir lūpų balzamo, o jei kaitriau pašildo saulė – ir apsauginių kremų nuo saulės.

 

Ramunė Saulienė, Vilniaus kolegijos Grožio terapijos katedros lektorė

Rekomenduojami video