Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Penkios aknės varginamos odos priežiūros klaidos

Aknės varginamą odą turintys žmonės su saule elgtis turėtų itin atsargiai – klaidinga manyti, kad saulė padės įveikti inkštirus ir spuogus. Kad kova su akne būtų lengvesnė ir efektyvesnė, svarbu žinoti, kokių odos priežiūros klaidų vengti. Vaistininkė Milda Darulienė dalinasi dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis, prižiūrint aknės varginamą odą.

Agresyvus odos šveitimas. Aknės pažeista oda yra labai jautri, todėl jos priežiūra turi būti itin švelni ir kruopšti. Odą kasryt ir kas vakarą reikėtų arba valyti specialiai į aknę linkusiai odai pritaikytu miceliniu vandeniu, arba prausti riebiai ir mišriai odai skirtu prausikliu. Odos valymui reikėtų naudoti švelnias priemones, neturinčias šiurkščių šveičiamųjų dalelių. Taip pat priemonių sudėtyje neturėtų būti alkoholio, o jų pH – artimas odai, t. y. apie 5,5.

Viena pagrindinių odos higienos taisyklių – niekada neiti miegoti nenusivalius makiažo.

Spuogų „džiovinimas“ saulėje ar soliariume. Vasarą aknės varginama oda tarsi atsigauna, spuogeliai gali užsitraukti, oda pagražėti. Teigiamas saulės poveikis pasižymi tuo, kad prislopina riebalinių liaukų veiklą, pasausina odą. O įdegis taip pat neblogai maskuoja odos nelygumus.

Tačiau toks poveikis yra laikinas ir po vasaros kova su akne gali būti dar sunkesnė. Išsausėjus odai, riebalinės liaukos pradeda gaminti dar daugiau sekreto, kyla nauji inkštirai ir spuogai.

„Ypač atsargūs su saule turėtų būti tie, kurie aknę gydosi paskirtais vaistais, nes kai kurie medikamentai gali reaguoti su saule. Visada naudokite apsauginį kremą nuo saulės su SPF 30 ar didesne apsauga bei nepamirškite odos drėkinti, – sako M.Darulienė. – Soliariumuose lankytis nerekomenduoju, ultravioletiniai spinduliai sukelia vėžį.“

Per mažas odos drėkinimas. Aknės varginama oda dažnai yra praradusi drėgmę. Drėgmės balansą gali sutrikdyti ir aknės gydymui skirtų geriamųjų vaistų vartojimas.

„Pakankamas kiekis drėgmės odai padeda sveikti, todėl ją svarbu drėkinti. Tinkamas drėkinimo priemones gali padėti išsirinkti vaistininkas, sunkesniu aknės atveju – gydytojas dermatologas. Tik nepamirškite, kad odą drėkinti reikia ir iš vidaus – gerkite bent 1,5–2 l vandens per dieną“, – pataria vaistininkė.

Aknės maskavimas makiažu. Sergant akne, makiažu piktnaudžiauti nereikėtų. Įprasti makiažo pagrindai ir pudros gali dar labiau užkimšti poras, suaktyvinti riebalinių liaukų veiklą ir paskatinti aknės paūmėjimą.

Reikėtų rinktis odos porų nekemšančias priemones – lengvos tekstūros maskuojamąjį kremą, kuris, idealiu atveju, būtų su apsauga nuo saulės. Tepkite nestorą sluoksnį ir tik tada, kai tai būtina.

Spuogų ir inkštirų spaudymas. Ant veido iššokus spuogui ar iškilus inkštirui balta viršūnėle, taip ir kyla rankos juos išspausti. Bet to nedarykite, nes galima sukelti skausmingą, gilesnius odos audinius apimantį bakterinį uždegimą.

 

Rekomenduojami video