Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Plinta chlamidiozė

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruoti 248 susirgimo chlamidioze atvejai. Daugiau nei pusė užsikrėtusiųjų buvo 20–29 metų amžiaus jaunimas. Liga diagnozuota ir trims nepilnametėms.

Šeši iš dešimties vyrų, kuriems 2019 m. diagnozuota chlamidiozė, nežinojo, nuo ko galėjo užsikrėsti, o kas antra moteris infekcijos šaltiniu nurodė sutuoktinį, sugyventinį arba pažįstamą asmenį. Daugiau nei pusė moterų nurodė vieną partnerį, o daugiau nei pusė vyrų – dvi ar tris partneres per metus. Užsikrėtę asmenys nurodė prezervatyvais dažniausiai nesinaudojantys.

Chlamidiozės simptomai moterims – gleivingos ar pūlingos išskyros iš makšties, skausmingas šlapinimasis, kraujas po lytinių santykių, tarpcikliniai kraujavimai, skausmas apatinėje pilvo dalyje, o vyrams – baltos ar skaidrios išskyros iš šlapimkanalio, deginimo pojūtis šlapinantis, kapšelio, sėklidžių skausmas.

Chlamidinei infekcijai plintant į vidinius lytinius organus, moterims vystosi mažojo dubens uždegimas, vyrams – sėklidės prielipo, prostatos uždegimai, o tai negydant gali baigtis nevaisingumu. Dėl susirgimo chlamidioze nėštumas gali vystytis už gimdos ribų, gresia priešlaikinis gimdymas, persileidimas, o gimdant rizikuojama užkrėsti naujagimį.

 

Rekomenduojami video