Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šeimos gydytojas apie peršalimą – kodėl ne visada reikia skubėti į kliniką

Peršalimas – virusinė infekcija, kuria nesusergama nei nuo šalto oro, nei nuo maudymosi vėsiame vandenyje, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ tikina šeimos gydytojas Valerijus Morozovas. Peršalimu dažniausiai užsikrečiama nuo kito žmogaus. Gydytojas taip pat paneigė mitą, kad peršalimas pereina į gripą.

Peršalimo simptomai yra varvanti nosis, peršinti gerklė, gerklės skausmas ryjant seiles, valgant, aukšta temperatūra, kosulys, ryškios šviesos baimė. Užsikrėtus virusu po 1–3 dienų sergantysis pamažu pajaučia simptomus.

Peršalimo ligomis dažniausiai serga vaikai iki 6 metų. Dėl tokių susirgimų tėvams nereikėtų jaudintis, ramina gydytojas, nes taip vaikai įgyja imunitetą. Kita grupė žmonių, kurie linkę į peršalimus – žmonės, kurie gyvena grupėse arba dažnai lankosi masinio susibūrimo vietose, taip pat vyresnio amžiaus žmonėmis, vartojantys daug vaistų ir rūkantieji, nes dėl rūkalų mažinamas gleivinės atsparumas virusams.

Anot V. Morozovo, gripą nuo peršalimo atskirti lengva – gripas „kerta iškart“. Kai susergame gripu, išsyk pajaučiame aukštą temperatūrą – 38,5–39 laipsnių, ji sunkiai numušama vaistais. Kai sergama gripu, kamuoja stiprus galvos ir gerklės skausmas, raumenų „sukimas“, šaltkrėtis, šviesos baimė.

Šeimos gydytojas sako, kad didžiausia klaida peršalus būtų nereaguoti į simptomus. Išgerti vaistus, kurie panaikina arba sumažino simptomus, reikia, bet „pamiršti“ apie ligą – eiti į darbą, dėl ko dažnai gali įvykti komplikacijos – nevalia. Kita didžiausia klaida peršalus – išsyk eiti pas gydytoją, vartoti stiprius vaistus. Geriausias būdas sveikti – gulėti, ilsėtis, vartoti nestiprius vaistus. Jei norite pasitarti su gydytoju – patariama jam skambinti telefonu, o ne rizikuoti dar labiau užsikrėsti gydymo įstaigoje.

Rekomenduojami video