Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sloga be peršalimo gali būti itin rimtos ligos simptomas

„Ką daryti, jei net praėjus septynioms dienoms sloga nesibaigia?“ – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ teiraujasi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Numoti ranka į tai nereikėtų, anot gydytojo, tai gali reikšti rimtas sveikatos problemas, ne tik alergiją ar hormonų disbalansą.

Sakoma, kad sloga – gydysi ją ar negydysi – praeis po septynių dienų, sako daktaras. Jis pasakoja, kad nosyje esančios gleivės – barjeras virusams. Nuo jų spalvos priklauso, kaip stipriai mums verta sunerimti, įspėja jis.

Kodėl sloguoju, nors neperšalau?

Laidoje viešėjęs Kauno klinikų ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojas, otorinolaringologas – otochirurgas Giedrius Gylys sako, kad esant alergijai gleivės paprastai būna skaidrios. „Permatomos, tačiau vandeningos gleivės susijusios su amžiumi ir hormonų disbalansu, o gelsvai žalsvos – sufleruoja sinusitą“, - pasakoja G. Gilys. Jo teigimu, sunerimti vertėtų tada, kai permatomose gleivėse atsiranda kraujas – tai gali sufleruoti apie onkologinį susirgimą arba kvėpavimo takuose esantį svetimkūnį.

„Norėčiau mūsų žiūrovams priminti, kad išliktų dėmesingi ir neignoruotų nosies siunčiamų ženklų. Kaip supratote, sloga – ne visuomet toks nekaltas dalykas: yra didžiulis skirtumas tarp paprastos alerginės slogos ir rimto įsisenėjusio sinusito. o ką jau kalbėti apie onkologiją. Tačiau neišsigąskite. laiku suteikta pagalba užkerta kelią rimtoms ligoms“, – primena A. Unikauskas.

 

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Rekomenduojami video