Asociatyvi nuotr.

Kremlius laikosi pozicijos, kad Rusija de jure ir de facto yra Sovietų Sąjungos teisių perėmėja. Tai pirmadienį žurnalistams pareiškė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas vieno iš RF Konstitucinio teismo teisėjų atskirąją nuomonę dėl Rusijos valstybės statuso.
„Tai Konstitucinio teismo teisėjo nuomonė, yra praktika skelbti tokią nuomonę. Šiuo atveju mes jos nekomentuosime. Mes laikomės pozicijos, kad Rusija de jure ir de facto yra Sovietų Sąjungos teisių perėmėja“, – sakė Kremliaus atstovas.
Kaip pranešė pirmadienį laikraštis „Ъ“, Konstitucinio teismo teisėjas Konstantinas Aranovskis pavadino Sovietų Sąjungą „neteisėtai sukurta valstybe“ ir pareiškė, kad Rusijos Federacija neturėtų būti laikoma sovietų valdžios „represyvinių-teroristinių veikų“ teisės perėmėja. Anot jo, Rusija turi būti laikoma valstybe, nesusijusia su totalitarizmo nusikaltimais.
Teisėjas išsakė savo poziciją, komentuodamas KT nutarimą dėl bylos, susijusios su kompensacija už prarastą būstą nuo politinių represijų nukentėjusių žmonių vaikams.
Praėjusių metų gruodį Rusijos KT įpareigojo įstatymų leidėjus pakeisti teisinį reguliavimą, kad reabilituotos politinių represijų aukos ir joms prilyginti asmenys galėtų gauti būstą, grįždami į ankstesnę gyvenamąją vietą.