Šalys sutarė, kad Džomolungmos (Everesto) aukštis yra 8 848,86 metro.

Aukščiausias pasaulio kalnas antradienį dar šiek tiek „ūgtelėjo“, Kinijai ir Nepalui po ne vienus metus trukusių debatų pagaliau sutarus dėl tikslaus jo aukščio.
Šalys sutarė, kad Džomolungmos (Everesto) aukštis yra 8 848,86 metro. Šis spaudos konferencijoje Katmandu paskelbtas skaičius yra 86 cm didesnis už skaičių, kurį anksčiau pripažindavo Nepalas, ir daugiau kaip 4 m didesnis už ankstesnį oficialų Kinijos skaičių.
Neatitikimus lėmė tai, kad Kinija matuodavo kalno aukštį be jo viršūnę dengiančios sniego ir ledo kepurės. Naujasis oficialus aukštis apima ir ją.
Per Džomolungmą eina Nepalo ir Kinijos siena. Pasitelkdami trigonometriją už šimtų kilometrų Indijos lygumose, britų kolonijiniai geografai Džomolungmos aukštį pirmą kartą nustatė 1856 metais.
Buvo apskaičiuotas 8 840 m virš jūros lygio aukštis. Edmundui Hillary ir šerpui Tenzingui Norgay 1953 metų gegužės 29-ąją tapus pirmaisiais į Džomolungmą įkopusiais žmonėmis, Indija patikslino šio kalno aukštį ir paskelbė, kad jis yra 8 848 metrai. Šis skaičius buvo plačiai pripažintas, įtiko alpinistams ir įkvėpė nuotykiams skirtų drabužių linijų, restoranų, net degtinės pavadinimus.
1999 metais JAV Nacionalinė geografijos draugija padarė išvadą, kad Džomolungma yra 8 850 m aukščio, ir nors šis aukštis būdavo daug kur nurodomas, Nepalas jo niekada oficialiai nepripažino.