Akmens amžiuje gyvenantys Flinstounai iš animacinio filmuko pažįstami, ko gero, daugumai pasaulio gyventojų. Tačiau mažai kas žino, kad filmuko kūrėjai herojų būstą sukūrė pagal patį tikriausią akmeninį namą, kuris yra Portugalijoje.

Portugalijoje stovintis namas tarp dviejų akmenų daugeliui primena animacinio filmuko „Flinstounai“ buveinę. Unikalus statinys tapo turistų traukos centru. Jis pastatytas 1972 m. Fafe kalnuose, Portugalijos šiaurėje, netoli Bragos miesto. Jo statyba truko beveik dvejus metus. Nors šalia namo yra vėjo turbina, jis vis dar neturi elektros energijos ir vandens. Kasmet šį namą aplanko daugybė smalsuolių. Į namo vidų pradėjus veržtis nekviestiems svečiams, visi langai buvo pakeisti neperšaunamais stiklais, o medinės durys – šarvuotomis su plieno plokšte.

Iš pradžių šis namas buvo naudojamas šeimos atostogoms. Vėliau, sulaukęs didžiulio turistų susidomėjimo, jis buvo transformuotas į vietos muziejų. Atvykstantys turistai susižavi gamtos ir architektūros sinteze, taip pat išskirtine idėja. Tačiau įdomiausia šį namą aplankyti turbūt yra vaikams, kurie gali pasijusti tarsi savo mėgstamo animacinio filmo veikėjai.

Asimetriški langai padengti samanomis. Namas dviaukštis, netoli yra atviras baseinas ir net akmeninis sandėliukas.

IMG_1664

CIMG8627-1024x768