Bendrovės nuotr.

Vyno ir šampano šalyje Prancūzijoje inicijuojamas „Mėnuo be alkoholio“. 20 sveikatos organizacijų paragino sausį paskelbti „sausu“ mėnesiu. Alkoholio atsisakymo nauda esą neabejotina: mažėja svoris, gerėja miegas, žmogus tampa energingesnis ir pasižymi geresne koncentracija.
Po intensyvaus alkoholio vartojimo švenčių dienomis ir per Naujuosius prancūzai turėtų „padaryti mėnesio pertrauką“, – sakoma raginime, kurį, be kitų, pasirašė kovos su priklausomybėmis organizacijos bei Kovos su vėžiu lyga. „Duokite savo kūnui (ir savo piniginei) pailsėti ir pagalvokite, kokią vietą alkoholis užima jūsų kasdienybėje ir jūsų socialinėje aplinkoje“, – ragina iniciatyvos autoriai.
Kaip pavyzdys minima „Sausasis sausis“, kuris jau nuo 2013-ųjų skelbiamas Didžiojoje Britanijoje. Organizacijos paragino Prancūzijos vyriausybę paremti kampaniją. Sveikatos ministerija į tai kol kas reagavo santūriai.
Nepasitenkinimą, be to, sukėlė tariamai prezidento Emmanuelio Macrono pasakyti žodžiai: viena šampano gamintoja teigė, jog jis lapkričio viduryje per savo apsilankymą įmonėje patikino, kad „sauso sausio nebus“. E. Macrono biuras šių duomenų nei patvirtino, nei paneigė.
Prancūzijoje daugiau kaip 40 000 mirties atvejų kasmet siejama su alkoholio vartojimu.