Sankt Peterburko pareigūnai šturmavo lietuvės sektą: mokymus vykdė ir Lietuvoje (nuotr. stop kadras)

Ginkluoti Sankt Peterburgo pareigūnai šturmavo lietuvės sektą. Ezoterines procedūras atlikdavusi moteris kaltinama iš patiklių žmonių išviliojusi apie pusantro šimto tūkstančio eurų. Savo mokymus ji vykdydavo tiek Rusijoje, tiek Lietuvoje.
Durys atsidaro, o griežtus pareigūnus „puola“ mažytis, ant lovos įsitaisęs šunytis. Tačiau pareigūnams rūpi ne jis, o tai, kas sukaupta Lietuvos ir Rusijos pilietybę turinčios Gaivos Tichomirovos namuose.
Rusijos žiniasklaida skelbia, kad ši moteris prieš 14 metų įkūrė judėjimą „Kelio ordinas“ ir tapo jo lydere. Ezoterika ir brangios „magiškos“ procedūros – pagrindinė „Kelio ordino“ veikla.
Vienos konsultacijos kaina – 100 eurų. Be to, G. Tichomirova neva gydydavo žmones aštuonioms valandoms paguldydama juos į kapo duobę, atlikdavo specialius įvyniojimus, aprūpindavo amuletais ar apsauginiais, kaip teigiama, ypatingoje cerkvėje įkrautais kupolais už 20 tūkstančių eurų. Visa tai vykdavo esą pasaulį gelbstinčiuose ir tūkstančius eurų kainuojančiuose mokymuose, kuriuos moteris rengdavo ir Rusijoje, ir Lietuvoje.
R Rusijos pareigūnai demonstruoja per kratą surinktus įkalčius – peilius, viduramžių kalavijų reprodukcijas, kitus ritualinius daiktus. Rusijos žiniasklaida „Kelio ordiną“, su kuriuo siejami maždaug 100 žmonių, vadina sekta. O pareigūnai dar pernai rugpjūtį pradėjo tyrimą dėl ezoterinio judėjimo veiklos. Pareigūnai atskleidžia, kad „Kelio ordinas“ iš žmonių esą pasisavino apie 146 tūkstančius eurų. Judėjimo lyderei pareikšti kaltinimai sukčiavimu.
Justė Petkevičiūtė