Vaizdo įrašo nuotr.

Didžiausia pasaulio sala – Grenlandija – tapo netikėta įtampos priežastimi tarp Juntinių Valstijų ir Danijos. Donaldas Trumpas sumanė, kad amerikiečiai galėtų nupirkti iš Danijos strategiškai puikioje vietoje esančią ir naudingomis iškasenomis turtingą Grenlandiją. Tačiau Kopenhaga šį pasiūlymą, pavadino jį visišku absurdu ir pokštu, nusivylęs D. Trumpas danams atkeršijo savaip.
Didžiausia pasaulio sala – Grenlandija – tapo netikėta įtampos priežastimi tarp Juntinių Valstijų ir Danijos. Donaldas Trumpas sumanė, kad amerikiečiai galėtų nupirkti iš Danijos strategiškai puikioje vietoje esančią ir naudingomis iškasenomis turtingą Grenlandiją.
Tačiau Kopenhaga šį pasiūlymą, pavadino jį visišku absurdu ir pokštu, nusivylęs D. Trumpas danams atkeršijo savaip. Šalta ir vos kiek daugiau gyventojų nei Alytus turinti Grenlandija, daugeliui gali pasirodyti kaip visų užmirštas kraštas, tačiau nuo tada, kai Donaldas Trumpas pareiškė norintis šią autonominę Danijos administruojamą salą nusipirkti – kalbos apie ją netyla nė vienai dienai.
 „Ten galima nuveikti daug dalykų. Tai būtų didelis nekilnojamojo turto sandoris. Daug ką galima nuveikti. Danija ją turėti neapsimoka, sala jiems atsieina beveik 700 mln dolerių per metus. Strategiškai Jungtinėms Valstijoms tai būtų puikus pirkinys“, – kalbėjo prezidentas Donaldas Trumpas.
Tarsi provokuodamas danus naudingomis iškasenomis turtingą salą parduoti, D. Trumpas savo „Twitter“ paskyroje net pasidalino nuotrauka, kurioje Grendlandijos viduryje jau įkomponuotas prezidentui priklausantis Trumpo bokštas. Prierašas ironiškai skelbia, kad šio pastato saloje jis tikrai nestatytų. Visgi nei D. Trumpo pareiškimai, nei pokštai saloje kaip tik besilankiusios Danijos premjerės nesužavėjo. Ji pareiškė, kad nors amerikiečiai ir artimi danų sąjungininkai, sala – ne prekė. D. Trumpo siūlymus premjerė pavadino paprasčiausiu absurdu.
„Grenlandija neparduodama. Sutinku su Grenladijos premjeru. Bet to, ji nepriklauso Danijai, tad apskritai ne mums spręsti, tačiau apskritai Grenlandija nėra parduodama“, – teigia ministrė pirmininkė Matte Frederiksen. Sandorių karaliumi save tituluojančio D. Trumpo šalta Danijos laikysena jo neva puikaus pasiūlymo atžvilgiu, regis, visai nesužavėjo.
Šiandien jis netikėtai pareiškė atšaukiantis vizitą į Kopenhagą, kuris buvo suplanuotas jau šį rugsėjį. Žinutėje Trumpas padėkojo Danijos premjerei neva sutaupius daug abiejų šalių lėšų bei pastangų. Tokia „Twitter“ žinutė sukėlė tikrą pasipiktinimo bangą Danijoje. Nusistebėjimą Trumpo poelgiu išreiškė ir danų karališkieji rūmai. O politikai net ėmė viešai svarstyti, ar nederėtų peržiūrėti santykių su Jungtinėmis valstijomis.
Augustinas Šulija