Skelbiamas naujas kvietimas kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant ekologiškesnę transporto priemonę.

Vyriausybei pritarus skirti papildomus 3 mln. eurų kompensacijoms, gyventojai per informacinę sistemą galės teikti prašymus tol, kol pakaks skirtų papildomų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki kitų metų vasario 1 dienos, praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Kompensacijos mokamos už įsigytą metinį viešojo transporto bilietą, dviratį, elektrinį paspirtuką, mopedą ar motociklą, sunaikinus seną taršų automobilį.

Sunaikinto taršaus automobilio savininkas galės gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Priemonė startavo gegužės viduryje, vėliau buvo pratęsta ir iki spalio 19 dienos buvo gauta per 9 tūkst. gyventojų prašymų 8 mln. eurų kompensacijoms.

Vyriausybė nutarė perskirstyti Klimato kaitos programos lėšas ir skyrė dar 3 mln. eurų kompensacijoms už sunaikintus taršius automobilius bei naujų ekologiškų priemonių įsigijimą.

APVA duomenimis, iki šiol sunaikinta daugiau kaip 11 tūkst. taršių automobilių.