Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Iki kovo mėnesio 25-iuose Lietuvos valstybinės reikšmės kelių ruožuose pradės veikti vidutinio greičio matuokliai, nustatantys vidutinį transporto priemonės greitį keleto kilometrų ilgio kelio ruože. 2017 m. gruodžio mėn. vykę bandomieji greičio matavimai parodė, kad leistiną greitį viršija maždaug kas trečias vairuotojas.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos duomenimis, gruodžio mėnesį bandomuoju režimu veikusi vidutinio greičio matavimo sistema 25-iuose kelių ruožuose iš viso įvertino daugiau nei 1,6 mln. pravažiavusių transporto priemonių vidutinį greitį. Nustatyta, kad leistiną greitį viršijo daugiau nei trečdalis (apie 34 proc.) vairuotojų.

Kontroliuojamuose ruožuose, kuriuose leistinas greitis buvo iki 90 km/val. (kai kur – tik 70 arba 80 km/val.), per mėnesį užfiksuota beveik 3000 automobilių, važiavusių greičiau nei 130 km/val.

Pažymėtina, kad visoje Lietuvoje diegiama vidutinio greičio matavimo sistema praėjusį mėnesį veikė bandomuoju režimu, dar nebaigus visų jos diegimo darbų, ne visą laiką veikė visos įrengtos vaizdo kameros. Todėl tikėtina, kad vairuotojams nekeičiant savo vairavimo įpročių, oficialiai pradėjusi veikti greičio matavimo sistema pažeidėjų užfiksuos gerokai daugiau.

Diegiami vidutinio greičio matuokliai, dar vadinami sektoriniais matuokliais, veiks ištisą parą ir galės atpažinti daugiau nei 120 šalių transporto priemonių valstybinės registracijos numerius. Kontroliuojamo kelio ruožo pradžioje ir pabaigoje įrengti greičio matavimo postai vaizdo kameromis fiksuos pravažiuojančių transporto priemonių valstybinius numerius, įvažiavimo į ruožą ir išvažiavimo iš jo laiką ir nustatys vidutinį greitį ruože. Kiekvienu leistino greičio viršijimo atveju visi duomenys, būtini pažeidimui nustatyti ir įforminti, bus automatizuotai fiksuojami ir perduodami į centrinę informacinę sistemą tolesniam apdorojimui.

Išreikšti nuomonę

Primename, kad komentuojantis asmuo prisiima atsakomybę dėl savo komentaro

http://www.lzukt.lt/news-1051-planuodami-savo-versla-pasirinkite-tinkamus-partnerius-kiekviena-detale-svarbi.aspx

http://www.livila.lt/
http://agroteksas.lt/
ŠIANDIEN YRA
SAUSIO 20
2018
 • sausio 2018
  PrATKPnŠS
  « Gru   Vas »
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     
 • http://valstietis.lt/category/tomo-cyvo-blogas/
  http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/kitos-pramogos/apsilankyk-edukaciniame-zoologijos-sode-zooparklt-229196/
  http://www.dovanadukrai.lt/knyga-dovana-beveik-suaugusiai-dukrai.html
  https://perku.perlas.lt/lt/teleloto?utm_source=Valstietis&utm_medium=agreement&utm_campaign=TL_Valstiety_2016
  Navaitis
 • Balsavimas

  Ar pritariate teiginiams, kad klimatas šyla?

  View Results

  Loading ... Loading ...
 • Žymos

 • Naujausi komentarai

 • Naujausi įrašai

 • Nuomonės

  LRT arch. nuotr.

  Dėl LRT jau prasidėjo ir belaisvių niekas neims…

  E.Jakilaitis apie G.Landsbergį: „negaliu nepacituoti Haroldo Mackevičiaus – paveldint pavardę nebūti ...
  Scanpix nuotr.

  Įžūliai ramios kiaulės akys

  „Lietuvos žinių“ portale lzinios.lt renkami 2017-ųjų žodis ir metų posakis. Šiuos rinkimus rengia Li ...
  Nijolei Naujokienei taip pat teko lenkti kuprą Norvegijos braškynuose.

  Kodėl verkia lietuviai?

  Pastaruoju metu visi be jokių išimčių kalba, kad Lietuva baigia išsivaikščioti: medikų lagaminai jau ...
  Tai, kad ši informacija labai svarbi mūsų rajono gyventojams, paliudija ir dar viena iš kelių dešimčių išklausytų istorijų šia tema.

„Esu rokiškėnas, 54-erius metus dirbau geležinkelyje, dabar jau pensininkas, tačiau iki šiolei palaikau ryšius su buvusiais darbuotojais, – pradeda pasakojimą Kazys Narbutas. – Su Juliumi Meilumi mus siejo bičiuliška draugystė – reikalui esant padėdavome vienas kitam. Taip nutiko ir šį kartą. Prieš Kalėdas norėjau išvykti pas vaikus į Vilnių, todėl, galvojau, paprašysiu jo pagalbos, kad pasirūpintų mano namais. Skambinau jam kelis kartus telefonu, tačiau vis pranešdavo, kad numeris nenaudojamas. Važiuodamas į miestą nutariau užsukti pas bičiulį pažiūrėti, kas atsitiko. Paklebenau duris – užsklęstos iš vidaus, tai nutariau pabelsti į langą. Kai pabeldžiau, sujudėjo užuolaidos, dar penkias minutes palaukiau, galvojau, žmogus gal miegojo, dabar rengiasi. Paskui neapsikentęs šūktelėjau: „Juliau, paskubėk!“ Staiga atsidaro langas ir pyktelėjusi moteriškė atsako, kad Juliaus reikia ieškoti… Kalneliškėse. Nelabai supratau, kodėl ten, bet paskui prisiminiau, kad ten jis lyg ir pažįstamų turėjo. „O kur jį rasti, noriu pasikalbėti?“ – vėl klausiu. „Nebepasikalbėsi. Jis jau kapuose. Mirė prieš kelias dienas“, – išgirdau atsakymą.

Nepajutau, kaip nudiegė širdį, amo netekau. Juk tiek metų vienas kitą pažinojom, o taip negailestingai lemtis išskyrė. Nors praėjo ir Kalėdos, ir Naujųjų sutiktuvės, tačiau iki šiol maudžia širdį, labai liūdna. Visi išeisim anapilin, tačiau paskutinį kartą bičiulio, artimojo atminimą pagerbti gėlės žiedu labai norėtųsi. Ramybės vis neduoda įkyri mintis – kodėl apie mirusiuosius neskelbia mūsų skaitomas laikraštis? Jeigu būčiau ten radęs bičiulio pavardę, gal dar būčiau suspėjęs pagerbti ir nereikėtų šūkauti prie velionio namų „Juliau, išeik!..“

  Prieš žmones, bet kartu su įstatymu. Būna ir taip…

  Niekaip nerimsta aistros dėl mirusiųjų pavardžių skelbimo laikraštyje. Malonu, kad visos rajono seni ...

  NAUJIENLAŠKIO PRENUMERATA

  Anupro Dirvelės nuotykiai

  1
  – Būk, Mantukai, kulinaras. Darbas šiltas, sotus, geras. Man pyragą riešutų kai kada iškeptum tu.
  2
  Taip Anupras agitavo Mantą – anūkėlį savo. – Neaplenktų pagarba ir sodiečių padėka.
  4
  Bet Mantukas jau ne kartą žvilgčioja į kiemo vartus. Platūs jie ir atviri – neužkliūsi patvory.
  5
  – Kai tiktai apsiplunksnuosiu, aš, seneli, emigruosiu. O širdy giliai, giliai liks gimtieji Pašiliai.

  Sena tinklapio "valstietis.lt" versija


  Platinti, kopijuoti be sutikimo – griežtai draudžiama! redakcija(eta)valstietis.lt
  Į viršų
  Susidūrėte su savivale ar neteisybe? Rašykite mums: “Valstiečių laikraštis”, Konstitucijos pr. 23A, LT-08105 Vilnius arba redakcija@kaimozinios.lt . . . . . . . . . . Norite pasidalinti savo džiaugsmais ar rūpesčiais? Rašykite mums: “Valstiečių laikraštis”, Konstitucijos pr. 23A, LT-08105 Vilnius arba redakcija@kaimozinios.lt