Pakabinamą atšvaitą reikia prisegti prie drabužių, kuprinių ar rankinių dešinėje pusėje, kad jis laisvai švytuotų automobilių žibintų aukštyje.

Rudenį ir žiemą šviesusis paros metas vis trumpesnis, o intensyviausias eismas rytais ir vakarais iki pat pavasario vyksta tamsoje. Todėl specialistai primena, kodėl atšvaitai būtini ir kaip juos nešioti.

Gyventojai kviečiami paieškoti jau anksčiau dovanotų atšvaitų, juos taisyklingai užsidėti, prisisegti ir visada turėti su savimi einant tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui.

Užmiestyje pėstieji privalo eiti prieš automobilių judėjimo kryptį, o atšvaitas turi būti pritvirtintas dešinėje pusėje taip, kad automobilių žibintai jį apšviestų.

Dviratininkai važiuojamąja dalimi turi judėti pagal automobilių važiavimo kryptį, todėl atšvaitas turi būti pritvirtintas kairėje pusėje taip, kad automobilių žibintai jį apšviestų.

Dviratininkams reikia pasirūpinti, kad jų transporto priemonė turėtų baltą žibintą priekyje, raudoną – gale, ir oranžinius atšvaitus, pritvirtintus ant stipinų. Pats dviratininkas turi vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Juostinį atšvaitą reikia uždėti ant rankos aukščiau riešo ar ant blauzdos. Pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių, kuprinių ar rankinių dešinėje pusėje, kad jis laisvai švytuotų automobilių žibintų aukštyje.