Scanpix nuotr.

Dulksna, šlapdriba, plikledis ir tamsa – tai beveik garantuotas lapkričio mėnesio „rinkinukas“ vairuotojams. Ką reikėtų daryti ir kokių klaidų vengti, kad kelionės paskutinį rudens mėnesį būtų saugesnės ir mažiau vargintų? Pateikiame keletą paprastų, tačiau laiko patikrintų ir veiksmingų patarimų, kaip saugiai vairuoti esant prastam orui.

Pagrindinis patarimas – važiuokite lėčiau nei vasarą. Visos kitos saugumo priemonės bus visiškai bevertės, jeigu tamsiuoju paros metu šlapiais ir slidžiais keliais važiuosite pernelyg greitai. Taip pat būkite itin atidūs ir stebėkite kitus eismo dalyvius, nes niekada negalite žinoti, kada kitas automobilis pradės slysti šonu. Nepamirškite, kad važiuojant slidžiu keliu tamsoje tiek jūsų reakcijos laikas, tiek automobilio stabdymo kelias bus ilgesni.

Vairuodami neužsiimkite jokiais pašaliniais darbais  – nesvarbu, ar tai būtų išmaniųjų telefonų galimybių bandymas, ar sumuštinio valgymas. Bet kurie pašaliniai veiksmai, sudėtingomis eismo sąlygomis atitraukiantys vairuotojo dėmesį nuo kelio, yra tiesiausias kelias į nelaimę.

Nuvalykite automobilio stiklus iš vidaus. Perbraukite per priekinį stiklą pirštu ir įsitikinkite, ar jis visiškai švarus. Taip pat nepamirškite patikrinti, ar pakankamai yra stiklų plovimo skysčio bakelyje (prireikus jį papildykite).

Valykite žibintus. Jeigu automobilis neturi žibintų apiplovimo sistemos, jų stiklai po kiekvienos kelionės rudenį pasidengia purvu. Todėl prieš kiekvieną kelionę nuvalykite žibintus. Jeigu po ranka neturite tam tinkamos priemonės, tiks ir senas laikraštis.

Pakeiskite langų valytuvus. Tai daryti reikia bent kartą per metus. Jei automobilį statote ne garaže, bet lauke, patartina valytuvus keisti dažniau, nes jų gumą labiausiai pažeidžia ant stiklo susidarantis ledas, šerkšnas. Jeigu jūsų automobilis turi valytuvą ir gale, jo taip pat nepamirškite, nes matomumas pro galinį automobilio stiklą taip pat turi būti geras. Patikrinkite, ar veikia galinio stiklo šildymas, kuris yra nepakeičiamas pagalbininkas, kai stiklas užrasoja arba apšąla.

Prižiūrėkite padangas. Nuolat tikrinkite, kad būtų tinkamas padangų slėgis. Geriau tegul jis būna šiek tiek didesnis, nei nurodo gamintojas, bet ne mažesnis. Ir, žinoma, didesnis nei minimalus techninėse apžiūrose reikalaujamas protektoriaus gylis – tai savaime suprantamas dalykas bet kuriam vairuotojui, norinčiam saugiai pasiekti namus, darbą ar svečius.