Asociatyvi nuotr.

Kėdainių techninės apžiūros stotyje per karantiną taikyta tvarka lieka galioti ir po jo. Nuo šiol transporto priemonės techninę apžiūrą bus galima atlikti tik iš anksto užsiregistravus internetu arba telefonu.

Priimti sprendimai pasiteisino

„Tam, kad suvaldyti ir mažinti eiles, karantino metu buvom priėmę sprendimą atlikti technines apžiūras tik su išankstine registracija. Nors karantinas ir pasibaigė, bet matome, kad  ši tvarka  visiškai pasiteisino, todėl prie įprastų bendrų eilių jau negrįšime. Išankstinės registracijos dėka vairuotojams nereikia laukti eilėje, kaisti saulėje, galima planuoti savo laiką.“ , – pokalbį pradeda UAB Kauno techninės apžiūros centro direktorius Gintaras Ciegis.

Kokioms transporto priemonėms būtina registracija?

Išankstinė registracija būtina automobiliams ir priekaboms iki 3,5 t bendrosios masės ir L kategorijos transporto priemonėms, jei jos vyksta į priminę ar pakartotinę techninę apžiūrą.

Registracija nebūtina

Išankstinė registracija nebus reikalinga jei atvykstama pakartotinei techninei apžiūrai, kai priminės TA metu buvo nustatyti tokie trūkumai, kurių pašalinimą galima patikrinti be kontrolinės įrangos ar tiesiog TAC kieme. (Pvz., patikrinti, ar veikia numerio apšvietimo žibintai, saugos diržų būklė, akumuliatoriaus tvirtinimas bei kiti panašūs nustatyti neatitikimai techniniams reikalavimams). Registracija taip pat nereikalinga, jei norėsite pasikeisti techninės apžiūros rezultatų kortelę ar gauti jos dublikatą, ją pametus ar sugadinus.

Iš anksto registruotis nereikia krovininiam transportui ir autobusams – jie bus priimami įprastine tvarka.

„Komercinių transporto priemonių valdytojams tai bus naudinga, nes jiems nereikės stovėti bendroje eilėje su lengvaisiais automobiliais, jie turės savo atskirą eilę, kuri greičiau judės. Visus kitus raginame registruotis iš anksto ir atvykti Jums paskirtu laiku, ne anksčiau kaip 20 min. prieš laiko rezervavimą“, – pasakoja Gintaras Ciegis.

Kaip registruotis?

Registruotis galima internetu: www.kauno-tac.lt  arba paskambinus tel. Nr.  8-349-62161 arba 8 347 64924 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val.

Registruojantis į techninę apžiūrą telefonu reikia pasiruošti operatorei nurodyti transporto priemonės valstybinį numerį, o jei transporto priemonė dar neregistruota Lietuvoje, tuomet iš užsienietiško registracijos liudijimo reikės nurodyti automobilio markę, modelį, pagaminimo metus, VIN kodą.

„Vairuotojus norėčiau nuraminti, jei pastarosiomis dienomis neras laisvos vietos išankstinei registracijai, ypač tai pačiai dienai jei norės registruotis. Sistema leidžia registruotis 6 dienas į priekį, kiekviena nauja diena registracijai atsiranda po vidurnakčio. Šiuo metu jaučiamas klientų pagausėjimas dar ir dėl karantino metu Susisiekimo ministerijos priimto sprendimo atidėti techninės apžiūros, pasibaigusios karantino metu, prievolės atlikimą iki karantino pabaigos ir  30 kalendorinių dienų  po jo laikotarpiui. Šis laikotarpis jau senka, paskutinė diena yra liepos 16 diena, kai atidėjimas dar galios. Tad transporto priemonių valdytojams reiktų susirūpinti, jei karantino metu baigėsi techninės apžiūros terminas ir dar nesuskubote jos atlikti.“, – teigia Gintaras Ciegis.

Apmokėjimo tvarka už techninę apžiūrą

Registruojantis internetu galima pasirinkti arba iš karto sumokėti už paslaugą, arba atvykus į TAC kasą.

Jei registruojantis internetu iš anksto sumokate už paslaugą, atvykę į TAC turite pranešti kasininkei apie savo atvykimą.

Jei registruojantis internetu nemokate už techninės apžiūros paslaugą, tuomet už ją sumokate jau atvykę TAC  kasoje.

„Gyvos“ eilės vis dar tikėtinos

Keičiant tvarką, visuomet bus gyventojų, kurie atvyks į techninę apžiūrą nesusipažinę su pasikeitimais. Neretai pasitaiko, kad registracija internetu – ne visiems įveikiamas iššūkis, todėl net ir įvedus naują tvarką – „gyvos“ eilės yra labai tikėtinos.

„Tokių situacijų tikrai neišvengsim, bet esame pasiruošę ir šiam iššūkiui. Klientams, atvykusiems be registracijos, pirma išaiškinsim naują tvarką, o kontrolieriai arba kasininkė padės užregistruoti jau esant vietoje, bet tuomet reikės atvykti antrą kartą paskirtu laiku. Noriu akcentuoti, kad registracija vykdoma ne tik internetu, bet ir telefonu. Neturintiems galimybių jungtis prie interneto, tereikia paprasčiausiai paskambinti nurodytais telefonų numeriais“, – su tvarka supažindina Kauno TAC  direktorius.

Registracija patogi ne tik klientams, bet ir specialistams

Išankstinė registracija – tai patogumas ne tik TAC klientams, bet ir čia dirbantiems darbuotojams. Žinant, kokie srautai tikėtini artimiausiomis dienomis, darbuotojai turi galimybę planuotis savo darbo laiką, poilsio dienas, atostogas ar trumpas pertraukėles. Į šias diegiamas naujoves investuojama visos Lietuvos centruose, mažesni miestai – ne išimtis.

Tikimasi, kad prie naujos tvarkos klientai greitu laiku pripras, o iki tol, bus stengiamasi patenkinti visų vairuotojų poreikius – pagelbėti su registracija, informuoti apie naują tvarką, „mixuoti“ eilės, t.y., esant nedideliam specialistų užimtumui į techninę apžiūrą priimti ir be registracijos.