Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
3 dalykai, kuriuos galite kontroliuoti savo pieno ūkyje
Dažnas pienininkas neretai pasijaučia nesantis savo ūkio šeimininkas. Motyvaciją mažina negalėjimas kontroliuoti pieno kainų, krentantis bei sergantys gyvuliai, darbuotojų trūkumas bei kitos negandos, verčiančios manyti, kad išoriniai veiksniai turi didesnę įtaką ūkio sėkmei nei sunkus jo savininko darbas. Visgi, pasak portalo progressivedairy.com, yra 3 dalykai kuriuos visada galite kontroliuoti savo ūkyje.

Darbuotojų valdymas

Kiekviename ūkyje darbuotojai atlieka itin svarbų vaidmenį. Negailėdami jėgų jie rūpinasi jūsų pieno ūkiu, todėl jūs turite pasirūpinti jais. Motyvuokite darbuotojus mokytis (juk gautas žinias pritaikys jūsų ūkyje), neperkraukite darbais (gerai pailsėjęs žmogus dirba daug efektyviau už pervargusį), padėkite jiems jaustis vertingais. Atminkite,kad net jeigu į galvijų veisimą, šėrimą, komfortą ir kitus komponentus investuosite didžiules sumas, rezultato nepasieksite turėdami dirbti nenusiteikusius darbuotojus.

Tam, kad darbuotojai ūkyje jaustųsi geriau, nebūtina investuoti didelių sumų. Svarbu, kad rodytumėte dėmesį, nuolat paklaustumėte su kokiomis problemomis susiduria ir kaip galite palengvinti jų darbą. Žinoma, nepamirškite kartu minėti įvairių švenčių, pasidžiaugti ūkio pasiekimais, skirti premijas už gerai atliktas užduotis.

Tikslų išsikėlimas

Ant popieriaus lapo užrašykite 3-5 pagrindinius uždavinius, kuriuos norite pasiekti savo ūkyje. Uždaviniai turi būti tikslūs ir lengvai pamatuojami, kad galėtumėte save įvertinti ir matytumėte ar nepamirštate svarbiausių darbų. Pavyzdžiui – padidinti savo bandą 20 karvių ar per dvejus metus įsigyti melžimo robotą.

Jeigu šiuo metu neturite pinigų įgyvendinti savo tikslams (pavyzdžiui, įsigyti melžimo robotą), vis tiek nesėdėkite sudėję rankų. Pasirašykite planą iki kada ketinate surinkti reikiamą sumą, apsvarstykite kas svarbiausia jūsų ūkiui, konsultuokitės su ūkininkais, kurie jau yra pasiekę šį tikslą. Sukaupus reikiamą sumą, jūs jau aiškiai žinosite ko norite ir nebereikės gaišti laiko.

Svarbu! Nevadinkite to svajonių sąrašu. Jūs esate pelno siekiantys verslininkai, tad tai ko siekiate turi būti aiškūs tikslai su įgyvendinimo datomis, o ne svajonės.

Jūsų nusiteikimas

Nemalonu pripažinti, tačiau kartais labiausiai ūkiui trukdo netinkamas nusiteikimas. Žinoma, stebint krentančias pieno kainas sunku išlaikyti pozityvumą, tačiau šioje situacijoje yra tik 2 galimybės: pasiduoti arba ieškoti išeičių. Vietoje to, kad skųstumėtės dalykais kurių negalite pakeisti, galite visą savo energiją nukreipti į dalykus, kuriuos galite valdyti. Ieškokite būdu kaip padidinti pieno kiekį ir kokybę (rinkitės kokybišką bulių spermą, pasirūpinkite galvijų komfortu), pamiršę asmeniškumus atsisveikinkite su jūsų poreikių netenkinančiais partneriais ir darbuotojais, ieškokite modernių laiką taupančių ūkio sprendimų.

Parengta pagal: progressivedairy.com
Rekomenduojami video