Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ančių auginimo ypatumai

„Girdėjau, kad antis auginti paprasčiau nei vištas. Ar tikrai taip?“ – klausia Bronius.

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės instituto vyresn. mokslo darbuotojas Robertas Juodka.

Manoma, kad antys gyventojų kiemuose atsirado anksčiau negu vištos. Antys vertinamos dėl gebėjimo greitai prisitaikyti prie aplinkos.

Vertos dėmesio muskusinės antys, kurios, nepriklausomai nuo veislės, išsaugojo svarbiausias laukinių paukščių savybes. Jos turi išskirtinių gebėjimų rasti lesalų, todėl daugiausia auginamos beveik natūraliomis sąlygomis. Muskusinių ančių mėsa yra stipresnio skonio, kuris panašus į medžiojamų laukinių paukščių mėsos, kurioje mažai riebalų, skonį. Jos auginamos ir dėl kiaušinių, ir dėl mėsos. Antieną dėl specifinės tamsios spalvos ypač vertina prancūzai.

Muskusinės antys gerai skraido, todėl joms reikia pakirpti sparnus. Jų jaunikliai sparčiai auga. Kai kurių ančių hibridai per 53 dienas lengvai pasiekia 3 kg svorį. Bene visų veislių ančių kiaušiniai yra didesni, sunkesni ir maistingesni nei vištų kiaušiniai. Antys yra ne tik sunkesnės, bet ir atsparesnės daugumai paukščių parazitų, ligų.

Būdamos stipresnės, jos gali apsiginti nuo graužikų. Be to, ančiukus auginti lengviau negu viščiukus. Jiems nereikia labai baltymingų lesalų. Ančių jaunikliai gali būti auginami žemesnės temperatūros aplinkoje. Jų auginimo temperatūra turi būti palaikoma tik iki 10–14 dienos. kad ančiukai sėkmingai augtų, nebūtina įrengti vandens telkinio.

Tomis pačiomis sąlygomis laisvai laikomi ančiukai greitai auga ir daug geriau apsirūpina lesalu negu viščiukai. Tai iš dalies pagrindžia, kodėl antininkystė tapo klestinčiu verslu Tolimuosiuose Rytuose. Ten antys auginamos ne tik dėl mėsos. Jos efektyviai naikina ryžių kenkėjus (pavyzdžiui, sraiges). Be to, antys sulesa žalingas plantacijose augančias vandens piktžoles.

Antims plaukioti nereikia didelių vandens telkinių, tad patartina įrengti pakankamo gylio girdyklas, kad paukščiai galėtų panardinti galvas. Jei antys negali panardinti galvų, jos patiria stresą, gali susirgti įvairiomis akių ligomis. Vandens taip pat reikia plunksnoms plauti. Idealu, jei įrengtose girdyklose antys galva ir kaklu gali apsišlakstyti visas plunksnas.

Rekomenduojami video