Scanpix nuotr.

 Per kelias dienas Anykščių rajone vilkai papjovė 28 avis, nukentėjo trys ūkininkai, ketvirtadienį pranešė Lietuvos ryto televizija.

Anykščių savivaldybė suskubo ruošti prašymą Aplinkos apsaugos agentūrai, kad ši leistų vilkus medžioti dar neprasidėjus oficialiam medžioklės sezonui.

Medžiotojai stebisi – vilkai puotauti pradėjo gerokai anksčiau, dar nė neprasidėjus jauniklių mokymo medžioti sezonui.

Kaip skelbė BNS, Anykščių rajonas su vilkų daroma žala buvo susidūręs ir pernai. Tada Anykščiuose leista sumedžioti keturis vilkus, padažnėjus atvejams, kai vilkai užpuola ir sudrasko ūkininkų gyvulius. Žemės ūkio ministerija Anykščių rajone buvo surengusi pasitarimą dėl laukinių žvėrių daromos žalos.

Aplinkos ministerija skelbia, kad ministras yra patvirtinęs vilkų sumedžiojimo per 2015-2016 metus medžioklės sezoną limitą – leidžiama sumedžioti 60 vilkų. Toks skaičius nustatytas, remiantis rekomendacijomis, kurias Aplinkos ministerijos prašymu pateikė Aleksandro Stulginskio ir Vilniaus universitetų, Gamtos tyrimų centro ir Miškų instituto mokslininkai.

Nustatant limitą taip pat atsižvelgta į vilkų apskaitos duomenis ir jų padarytą ūkiniams gyvūnams žalą.

Apskaitos duomenimis, Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 292 vilkai. Pernai iki rugsėjo 1 dienos, savivaldybių administracijų pateiktais duomenimis, buvo užregistruoti 192 atvejai, kai vilkai padarė žalos ūkiniams gyvūnams – 32 proc. daugiau nei per tą patį laiką 2014 metais.