Scanpix nuotr.

Vokietijos agrochemijos ir vaistų gamybos milžinei „Bayer“ penktadienį buvo įteikta 1,4 mln. žmonių pasirašyta peticija, kuria bendrovė raginama nebegaminti pesticidų, dėl kurių mažėja pasaulinė bičių populiacija.
„Bičių naikinimas neturėtų būti tai, kuo užsiima į ateitį žiūrinti kompanija“, – agentūrai AFP sakė aplinkosaugininkų grupės „Sum of Us“ narė Anne Isakowitsch (Ana Isakovič).
Bitės apdulkina maždaug 80 proc. visų rūšių žydinčių augalų. Be jų, negalės išaugti vaisiai ir daržovės,o tai tyrės katastrofiškų padarinių mitybos grandinei.
Berlyne gyvenanti A. Isakowitsch penktadienį nuvyko į Kelną, kur vyko kasmetinis „Bayer“ akcininkų susirinkimas, ir įteikė 1,4 mln. žmonių pasirašytą peticiją. Pasirašiusieji ją ragina kompaniją nebeprekiauti dviem pesticidų sudėtyje esančiomis medžiagomis – klotianidinu ir imidaklopridu, kurie kaltinami dėl bičių nykimo.
Europos sąjunga dar 2013 metų pabaigoje įvedė apribojimus prekiauti šiais chemikalais, o taip pat ir Šveicarijos kompanijos „Syngenta“ gaminamu tiametoksamu ir kitos vokiečių milžinės – BASF – gaminamu fipronilu. Tačiau kitur šiomis keturiomis medžiagomis ir toliau prekiaujama be jokių apribojimų.
Specialistų teigimu, šių medžiagų paveiktos bitės praranda orientaciją ir neberanda kelio atgal į avilį. Be to, mažėja bičių vaisingumas ir atsparumas ligoms.
Tačiau iš insekticidų pardavimų 2,5 mlrd. eurų uždirbanti „Bayer“ su tuo nesutinka. „Jie nėra pavojingi, jeigu naudojami teisingai“, – agentūrai AFP sakė kompanijos atstovas. Kompanija teigia, kad dėl bičių populiacijos mažėjimo kalti oro pokyčiai, virusai ir parazitai.