R. Keliuotytės nuotr.

Sausra didžiausią žalą padarė bulvėms, svogūnams ir kopūstams, o burokėliai ir morkos, jei išsilaikys palankūs orai, dar gali atsigauti – Eltai sakė Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) direktorė Zofija Cironkienė.

Anot Z. Cironkienės, pastarasis lietus morkų, burokėlių, netgi bulvių derliui padėjo, todėl panašaus oro tikimasi ir toliau.

„Svogūnai vegetaciją jau baigė, jie jau nedidės, bus smulkūs. Su kopūstais irgi daug problemų buvo. Dar laiko augti yra morkoms ir burokėliams“, –teigė LDAA direktorė.

Kaip apžvalgoje nurodo Hidrometeorologijos tarnyba, šių metų birželis buvo šilčiausias nuo 1961 metų. Vidutinė oro temperatūra siekė 20,1 laipsnio šilumos, 12 dieną buvo pasiektas naujas birželio mėnesio karščio rekordas – 35,7 laipsnio šilumos. Buvo registruotos šešios tropinės naktys (kai oro temperatūra nakties metu nenukrinta žemiau 20 laipsnių karščio).

Birželio mėnesį vidutinis kritulių Lietuvoje buvo 33 mm. Daug kur jų kiekis neviršijo 30 mm ir tik 5 stotyse išmatuota daugiau nei 60 mm kritulių, nurodo tarnyba.