Roberto Patronaičio nuotr.

2018 metais visą šalies teritoriją alino stichinė sausra, kuri labai pakenkė visos šalies ūkiams. Ši stichija neaplenkė ir mūsų rajono ūkininkų ūkių. Dėl sausros jie neteko apie trečdalio derliaus. Žemės ūkio ministerija, įvertinusi didžiulius nuostolius, kuriuos patyrė žemės ūkio sektorius dėl sausros, parengė taisykles, pagal kurias bus nors iš dalies kompensuoti patirti nuostoliai augalininkystės ir gyvulininkystės sektoriams. Mūsų rajone paraiškas pateikė 690 ūkinių gyvūnų laikytojai ir 36 augalininkai.

VĮ Žemės ūkio ir kaimo verslo centras savivaldybėms pateikė sąrašus ūkininkų, kurie gali gauti šią paramą, užpildę ir pateikę tam tikros formos paraiškas. Mūsų rajono seniūnijų žemės ūkio specialistai asmeniškai informavo kiekvieną ūkininką atvykti į seniūniją ir iki liepos 2 d. pateikti paraišką išmokoms gauti.

Parama skirta žemdirbiams, kurių 2018 metais dėl sausros patirti augalininkystės produkcijos nuostoliai sudarė ne mažiau kaip 30 proc. pareiškėjo bendros vidutinės metinės 2015–2017 m. produkcijos vertės pagal visus taisyklėse nurodytus augalus.

Taip pat mokama vienkartinė išmoka gyvulininkystės (galvijai, arkliai, kiaulės, avys, ožkos) ir paukštininkystės veikla užsiimantiems subjektams, laikantiems 1 ir daugiau sutartinių gyvulių.

Prognozuojama, kad augalininkystės sektoriuje vidutinė išmoka gali siekti apie 17 Eur/ha, o gyvulininkystės – apie7 Eur/SGV.

Išmokos bus mokamos liepos mėnesį. Tikslūs kompensacijų dydžiai bus tvirtinami atskiru žemės ūkio ministro įsakymu.