Krakių seniūnijoje dėl gausaus vandens prireikė net ugniagesių gelbėtojų pagalbos. Rukų kaime tvino sodybos. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Praėjusią savaitę gausiai iškritęs lietus bei išėjęs pašalas ne tik užliejo laukus, užtvindė upes ir upelius, bet ir kėsinosi į gyventojų sodybas. Štai Kėdainių raj. Krakių seniūnijoje dėl gausaus vandens prireikė net ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

Skendo kiemas ir rūsys

„Į mus su pagalbos prašymu kreipėsi Rukų kaimo gyventojai. Vanduo užtvindė kiemus ir sodybas. Vienoje privačioje sodyboje buvo užtvindytas ne tik kiemas, bet ir rūsys, tad kreipėmės į gaisrininkus ir jie vandenį išpumpavo. Vandens kaime iš tikrųjų yra gausu, manome, jog taip atsitiko užsikišus filtrams. Jie buvo ir užsikišę, ir užšalę. Juos pravalėme ir tikimės, kad daugiau tokių atvejų nebus. Laikina bėda buvo, kuri šiandien jau yra išspręsta“, – konstatavo Krakių seniūnijos seniūnas Jonas Dalbokas.

Pridarė ir anksčiau

Gausiai pliaupęs lietus kiek anksčiau buvo pridaręs nemenkos žalos keliams ir eismui. Gausus vanduo Surviliškio seniūnijos Daškonių kaime išplovė kaimo kelią, kurio pakraštyje atsirado didžiulė ir pavojinga išgrauža, o štai kelyje Kėdainiai–Josvainiai–Cinkiškiai vanduo ėmė taip stipriai plūsti per važiuojamąją kelio dangą, kad kelininkams teko riboti automobilių važiavimo greitį.

Nevėžis nebekils

Kėdainiečiai vis dažniau mato tai pakylantį, tai nuslūgstantį Nevėžio upės vandenį.  Nevėžio pakrantės gyventojams pavasarinis potvynis yra įprastas. Šiuo metu Nevėžio vanduo yra pakilęs daugiau kaip    keturis metrus. Vandens lygį stebintys specialistai sako, kad vanduo daugiau nekyla, netgi po truputį slūgsta. Specialistams nerimą kelia tai, kad Lietuvoje apskritai dažnėja neprognozuojamų liūčių, kurių metu ir pridaroma daugiausia žalos.

Dimitrijus KURPIJANOVAS