Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
IKMIS – operatyvi pasėlių stebėjimo apžvalga ir rekomendacijos. Nuotoliniai mokymai

Jau kelerius metus nemažai žemdirbių, planuodami ir atlikdami kasdienius augalininkystės ūkio sezoninius darbus, dienos neįsivaizduoja be prisijungimo prie http://www.ikmis.lt

Integruotoje augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinėje sistemoje sezono metu ūkininkai galės rasti nuolat atnaujinamą informaciją apie pasėlių (žieminių rapsų, žieminių ir vasarinių kviečių, vasarinių miežių, bulvių ir sėjamųjų žirnių) situaciją savo rajone ir visoje Lietuvoje. Galės sužinoti, kokios ligos ar kenkėjai plinta, naudotis elektroniniais augalų ligų, kenkėjų, piktžolių ir Lietuvoje registruotų augalų apsaugos produktų katalogais, rasti augalų apsaugos priemonių naudojimo rekomendacijų bei inovatyvių pasiūlymų, padedančių laiku priimti tinkamiausius sprendimus. Taip pat sistemoje žemdirbiai gali mokytis ir gauti reikiamus pažymėjimus nuotoliniu būdu.

IKMIS esančia informacija nemokamai gali naudotis kiekvienas – tereikia interneto ir kelių sekundžių užsiregistruoti sistemoje.

iliustracija teksto viduryje

Nuo kovo 31 d. prisijungę prie sistemos lankytojai bus operatyviai informuojami apie kenksmingųjų organizmų plitimą įvairių žemės ūkio augalų pasėliuose visuose Lietuvos rajonuose (vaizdo reportažus iš skirtingų šalies rajonų žiūrėkite portale www.agroakademija.lt). Kas savaitę pagal mokslininkų parengtą metodiką pasėlių stebėjimus atliks ir informaciją į sistemą suves VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) rajonų biurų augalininkystės konsultantai, stebintys pasėlius augalų vegetacijos metu.

„Ši sistema išskirtinė ir inovatyvi, nes kenksmingųjų organizmų plitimo prognozės susietos su kiekviename Lietuvos rajone fiksuojamais meteorologiniais ir dirvožemio duomenimis, kuriuos apdoroja specializuoti augalų kenksmingųjų organizmų plitimo prognozavimo kompiuteriniai matematiniai skaičiavimo moduliai. Jų apdorota informacija pateikiama IKMIS sistemoje, kurioje žemdirbiai gali stebėti pagrindinių žemės ūkio augalų ligų ir kenkėjų pasireiškimo bei plitimo prognozę. Šiam tikslui pasiekti Konsultavimo tarnyba visoje Lietuvoje įrengusi 55 meteorologines stoteles, fiksuojančias ir į sistemoje esančius matematinius modulius kas valandą siunčiančias aplinkos meteorologinius duomenis, taip pat fiksuojamus tam tikrus dirvožemio parametrus (kuriuos taip pat galima stebėti prisijungus į IKMIS sistemą)“, – pasakoja Rimtautas Petraitis, LŽŪKT Plėtros padalinio vadovas.

Informacinėje sistemoje taip pat skelbiami augalų apsaugos produktų, ligų, kenkėjų ir piktžolių katalogai, padedantys sistemos naudotojams greičiau atpažinti ligą ar kenkėją ir tikslingiau pasirinkti juos naikinančius Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus. Jei ūkininkui neužtenka žinių ligai ar kenkėjui nustatyti pagal katalogą, jis gali interaktyviai konsultuotis su LŽŪKT specialistais ir rajonų biurų konsultantais dėl integruotos augalų apsaugos metodų taikymo, pvz., konsultantui nusiųsdamas ligos užpultų augalų ar kenkėjų nuotraukas. Taip ne tik operatyviai parenkama ir panaudojama tinkamiausia apsauga, bet ir sutaupoma žemdirbio laiko bei lėšų, tikslingiau ir racionaliau naudojami augalų apsaugos produktai, atitinkamai mažiau alinama gamta.

Nuotoliniai mokymai, atliepiantys žemdirbių poreikius

LŽŪKT Plėtros padalinio vadovas Rimtautas Petraitis.

„Prasidedant pavasario darbų įkarščiui, daug žemdirbių buvo suplanavę dalyvauti „Augalų apsaugos produktų naudotojų“ kursuose, organizuojamuose mūsų rajonų biuruose, kuriuos baigusiems išduodami augalų apsaugos pažymėjimai, leidžiantys pirkti ir dirbti su augalų apsaugos priemonėmis. Suplanuotus mokymus auditorijose turėjome atšaukti, tačiau džiaugiamės, kad žemdirbiams ir jų ūkių darbuotojams galime pasiūlyti nuotoliniu būdu išklausyti minėtus kursus ir atlikti reikalingas užduotis www.ikmis.lt sistemoje bei gauti galiojantį augalų apsaugos produktų naudotojo pažymėjimą (naują, arba prasitęsti jau turimo pažymėjimo galiojimą). Be minėtų kursų, sistemoje yra 14 žemdirbiams ir augalų apsaugos produktų platintojams aktualių mokymų programų, kuriose pateikiama informacija padeda sėkmingiau plėtoti ūkio veiklą“, – kalbėjo R.Petraitis.

 

Kviečiame jungtis prie sistemos IKMIS!

image description

Rekomenduojami video