Asociatyvi nuotr.

Smulkieji ūkininkai negalėjo pasinaudoti jokia paramos forma, todėl šio sektoriaus atstovams numatytos specialios vienkartinės ir periodinės išmokos.
Smulkieji ūkininkai, kurių ūkis iki 4 EDV, jau gali kreiptis vienkartinės arba periodinės išmokos už karantino laikotarpį. Tiesa, skubėti nėra kur – prašymus pildyti galima bus iki pat gruodžio 11 dienos, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai. Dėl išmokų kreiptis reikia į savivaldybės administraciją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, o išmokėtos jos bus iki šių metų pabaigos. Išmokėjimu rūpinsis „Sodra“.
Visa tai reglamentuoja socialinės apsaugos ir darbo bei žemės ūkio ministrų pasirašytas įsakymas. Kurie ūkininkai gali gauti išmokas ir kokio jos dydžio Smulkieji ūkininkai, kurių ūkio dydis mažesnis nei 4 EDV, priklausomai nuo to, ar dirba pagal darbo sutartį, gali gauti vienkartinę arba periodinę išmoką. Atsižvelgiant į tai, kad karantinas labiau iš vėžių išmušė darbo santykius turinčius asmenis, periodinė išmoka skiriama smulkiesiems ūkininkams, kurie papildomai dirba ir karantino laikotarpiu uždirbo ne daugiau kaip minimalią algą (607 eurus bruto per mėnesį).
Kadangi papildomai pagal darbo sutartis nedirbantiems smulkiesiems ūkininkams pokyčių buvo mažiau, nors karantino įtaką vis tiek pajuto, jie gali gauti vienkartinę išmoką.
Vienkartinė išmoka. Gali gauti individualią žemės ūkio veiklą vykdantis asmuo, jeigu: Per karantiną turėjo ūkį, kuris pagal 2019 metų duomenis yra mažesnis nei 4 EDV. Už 2019 metus yra deklaravęs žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus (išskyrus deklaravusius vien tik ganyklas, pievas arba daugiametes žoles). Jeigu žemės ūkio naudmenos už 2019 metus nebuvo deklaruotos, tuomet 2019 metais turėjo auginti ne mažiau kaip vieną sąlyginį gyvūną.