Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jonavos rajono gyventojai vėl galės auginti kiaules, bet yra nauji reikalavimai

Afrikinis kiaulių maras (AKM), apėmęs pusę Lietuvos teritorijos, nė nesiruošia trauktis. Nuo šių metų pradžios laukinėje gyvūnijoje AKM patvirtintas 1 096 vietose 1 934 šernams (221 sumedžiotam ir 1 713 nugaišusių). Tai rodo, kad medžiotojai turi būti aktyvesni, o kiaulių laikytojai išlikti budrūs ir laikytis biologinės saugos tvartuose reikalavimų.

Afrikinio kiaulių maro (AKM) buferinėje zonoje gyvenantys kiaulių laikytojai, auginantys iki 100 kiaulių, privalėjo išskersti šiuos gyvulius iki 2016 metų  gruodžio 18 dienos. Į tais metais nustatytą buferinę AKM zoną pateko Jonavos rajono savivaldybė. Smulkiesiems kiaulių augintojams buvo uždėtas „veto“ ir didžioji dalis jų, gavę išmokas už paskerstas kiaules, buvo priversti atsisakyti kiaulių auginimo vienerius metus. Šis draudimas Jonavoje baigiasi šių metų gruodžio 19 dieną, tačiau norintys atnaujinti smulkių kiaulininkystės ūkių veiklą žemdirbiai turi su didele atsakomybe įvertinti savo galimybes.

Svarbus dar vienas naujas reikalavimas – pasižadėjimas, kurį turės pasirašyti kiaules auginti pasiryžęs žmogus, juo įsipareigojama laikytis visų rekomenduotų biosaugos reikalavimų. Jeigu dėl savininko kaltės jo ūkyje pasireikštų AKM, pasižadėjimas atlyginti Valstybės institucijų patirtas išlaidas, susijusias su židinio likvidavimu.  Yra paskaičiuota, kad židinio likvidavimas mažame ūkyje atsieina apie 14 tūkst. eurų. Tad žmogus, prieš pradėdamas auginti kiaules, turi rimtai pagalvoti ir įvertinti riziką.

 

Rekomenduojami video