Asociatyvi nuotr.

Vienas iš vasaros akcentų Alytuje – traktorių su priekabomis ir kitos sunkiosios technikos eilės Pramonės rajone. Ūkininkų transporto eilė iki grūdų supirkimo vietos kartais nutįsta per didžiąją dalį Pramonės gatvės „Kauno grūdų“.

Kokios šių metų derliaus tendencijos – į šiuos ir kitus Alytausgidas.lt klausimus atsako „Kauno grūdų“ bendrovės augalininkystės verslo infrastruktūros vadovas Arūnas Moliušis:

–    Kada šiemet atidarėte aruodus?

–    Pirmieji grūdai į mūsų elevatorių Alytuje buvo pristatyti liepos pirmoje pusėje ir tai buvo žieminiai miežiai.

–    Kokios grūdų kultūros yra populiariausios?

–    Kaip ir kasmet, Alytaus elevatoriuje yra superkamas, regis, pats didžiausias asortimentas grūdinių kultūrų Lietuvoje. Superkame kviečius, rugius, kvietrugius, miežius, rapsus, žirnius, pupas. Didžiausią grūdų srautą, žinoma, sudaro kviečiai, kurių pasėlių plotų Lietuvoje yra didžiausi.

–    Šių metų derliaus kokybė vertinama įvairiai. Kokie jūsų pastebėjimai?

–    Aplinkinių regionų ūkininkai noriai veža grūdus į mūsų sandėlius, o ir grūdų kokybė – gana nebloga. Kol kas kviečiuose vyrauja ir didžiausias kiekis – antros klasės kokybės kviečių.

–    Kokios kitos šios vasaros grūdų derliaus tendencijos?

–    Nepastovūs, pakankamai lietingi su gūsingais vėjais orai lėmė, kad dalis regione esančių javų laukų buvo išguldyti, dėl to šiemet vyraus žemesnės klasės grūdai, skirtingai nei pernai, kai daugiausia buvo pirmos arba ekstra klasės grūdai.

–    Ar dėl to kažkas keisis supirkimo grandinėje?

–    Superkame visų klasių grūdus. „Kauno grūdai“ turi unikalią gamybos grandinę nuo lauko iki stalo, kuri apima maisto produktų ir pašarų gamybą.

–    Kokie grūdai kam naudojami?

–    Kruopščiai atrenkame aukščiausios klasės grūdus ir juos naudojame maisto produktų, pvz., miltų, greitai paruošiamų makaronų gamybai, žemesnės klasės grūdus – kombinuotiems pašarams gaminti.

–    Akivaizdu, kad grūdų pardavėjų jums netrūksta. Kaip superkamas derlius Alytaus grūdų sandėliuose?

–    Piko metu elevatoriaus darbo grafikai yra nuolat atnaujinami, prisitaikant prie pjūties laikmečio. Kad darbas vyktų sklandžiai ir nesiformuotų didelės eilės, Alytaus elevatoriuje yra suformuotos kelios dirbančiųjų pamainos, kurios užtikrintų nepertraukiamą mūsų darbą.

–    Kas daroma dėl to, kad traktorių su priekabomis ir kitos sunkiosios technikos eilės Pramonės gatvėje eilės trumpėtų?

–    Grūdų priėmimą vykdysime trimis priėmimo duobėmis, esant reikalui bus panaudotos atviros teritorijoje esančios grūdų aikštelės. Pagalvojome ir apie tai, kaip užtikrinti, kad ūkininkams laukimas eilėje neprailgtų. Jau tapo tradicija tai, kad eilėje į grūdų aikšteles ir elevatorius atvykstančius ūkininkus vaišiname mūsų greitai paruošiamais produktais.

–    Ačiū už pokalbį.