Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose rastos šernų gaišenos

Nepaisant visų priemonių, kurių imamasi tam, kad būtų sustabdytas afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimas, vis nepaliaujamai randama šernų gaišenų, kurias ištyrus patvirtinamas ligos plitimas. Praeitą savaitę Kėdainių rajone Dotnuvos ir Josvainių seniūnijose buvo rastos net 8 šernų gaišenos, kurias ištyrus patvirtinti AKM atvejai.

Iš sumedžiotų – 10

Štai iš pernai sumedžiotų maždaug poros tūkstančių šernų dešimčiai nustatytas AKM. Paskutiniai AKM atvejai užfiksuoti taipogi Dotnuvos seniūnijoje.

„Labai neramina šie dalykai. Tačiau tikimės, kad nebus masinio šernų kritimo mūsų rajone, nors kaimynystėje, Panevėžy, šernai gerokai didesniais kiekiais gaišta.

Mūsų rajone kol kas padėtis kaip ir patenkinama. Kai kuriuose plotuose medžiotojai šernų skaičių yra sumažinę. Tačiau jeigu užkratas liks miškuose, bus labai blogai – jis neleis atsistatyti šernų populiacijai.

Taigi mes, medžiotojai, vienas kitą vis raginame medžioti šernus, nors tai jau tampa tikrų tikriausia prievole“, – kalbėjo Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Skaičius nemažėja

Kaip bebūtų keista, net ir tokiais tempais medžiojamų šernų populiacija kol kas drastiškai nesumažėjo. Tam įtakos turi labai geros jų gyvenimo sąlygos.

„Stengiamės, kad būtų mažau vedlių patelių, kad neatsivestų jauniklių. Tačiau reikia pastebėti, kad nors medžiotojai stengiasi ir tuos šernus medžioja be atvangos, šernų skaičius mūsų rajone nesumažėja. Mes mažiname šernų skaičių ketvirti metai, o jų skaičius lieka gana stabilus.

Nėra žiemų, pašarinė bazė puiki – kukurūzai, pupos, cukriniai runkeliai. Silpni šernai nekrenta, šernės veda dideles šernų vadas, veda jas anksti. Populiacija didėja, ir gana greitai. Šernai turi daug maisto, plėšrūnų nėra, sąlygos geros“, – reziumavo L. Stanevičius.

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video