Šiltnamio dovanojimo akimirka Subačiuje (iš kairės): A.Svitojus, M.Morkūnienė ir A.Bardauskas.

Valstybės šimtmečiui paminėti skirtas Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniocijuotas projektas „Auginu Lietuvai“ keliauja per šalį. Birželio 5 d. konkurso organizatoriai ir kai kurie rėmėjai šiltnamių lopšeliams-darželiams padovanojo ir simbolišką šventę surengė Kupiškio krašte. Dovanas jauniesiems kupiškėnams įteikė ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus ir Kupiškio meras Dainius Bardauskas. Vienas iš projekto informacinių rėmėjų yra ir „Valstiečių laikraštis“.

Nesigaili prisidėję

Kupiškio lopšelyje-darželyje „Saulutė“ šešiose grupėse ugdoma 111 mažųjų kupiškėnų. Nuo darželio atidarymo 1979-aisiais jame dirbanti ir jau 20 metų jam vadovaujanti Danutė Staišiūnienė sakė, kad dovanotas šiltnamis suteiks nepamainomą galimybę įgyvendinti edukacines programas.

„Dar prieš šį konkursą planavome darželio teritorijoje įrengti edukacines erdves, kad vaikučiai galėtų ne tik žaisti, bet ir laiką leisti vykdydami naudingą veiklą, kuri jiems patiktų“, – sakė D.Staišiūnienė.

Prieš trejus metus darželis „Saulutė“ buvo renovuotas, jo teritorija aptverta, sutvarkyta. Kas pagelbėjo? Pirmiausia – Kupiškio rajono savivaldybė, viena iš devynių savivaldybių, konkrečiais darbais ir lėšomis parėmusių projektą „Auginu Lietuvai“.

„Nesigailime prisidėję prie šio šviesaus projekto. Labai svarbu pakelti aukščiau akis ir pagalvoti apie mūsų visų ateitį. Be to, savivaldybė nuolat remia savo rajone veikiančius lopšelius-darželius. Žinoma, norėtume pagelbėti daugiau, bet šiam projektui stengiamės teikti pirmenybę“, – sakė meras D.Bardauskas.

Ruošiasi plėtrai

Subačiaus lopšelis-darželis (Kupiškio r.) plečiasi. Pasak 12-us metus jam vadovaujančios Marijos Morkūnienės, šįmet čia auklėjami 36 vaikučiai, o kitąmet tikimasi priimti jų jau 50. Šis skaičius simbolinis, nes ugdymo įstaiga šiais metais minėjo savo veiklos 50-metį. Sukaktį lopšelis-darželis pasitiko atsinaujinęs.

„Padedant Kupiškio rajono savivaldybei ir pasinaudojant ES lėšomis buvo iš pagrindų rekonstruotas ugdymo įstaigos šiluminis mazgas, apšiltintas pastatas. Planuose – remontas vidaus patalpose“, – džiaugsmais ir rūpesčiais dalijosi M.Morkūnienė.

Pasak ŽŪR pirmininko A.Svitojaus, meilė žemei ir supratimas, koks svarbus yra žmogaus ryšys su ja, formuojami per pirmuosius 4–5 gyvenimo metus. Tokia ir yra projekto „Auginu Lietuvai“ prasmė.

Vaikučiai to kol kas nesupranta, bet akivaizdu, kad jų ateitis pradedama kurti būtent tokiais darbais. „Nuo tokių sumanymų pradedama kurti valstybės ateitis“, – sakė A.Svitojus.