Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Merlo“ kompanija rungtyniauja su laiku

Šįmet savo apdovanojimų kolekciją UAB „Rovaltra“ papildė parodos „Ką pasėsi... 2017“ medaliu už Italijos kompanijos „Merlo S.p.A.“ teleskopinį krautuvą „Merlo TF 38.10-120“. Šis medalis patvirtino pasaulinės teleskopinių krautuvų lyderės gaminių kokybę, kurią apibūdinant dažnai pabrėžiami patentais saugomi išradimai.

Išradimas padidino stabilumą

Svarbiausias „Merlo TF 38.10-120“ modelyje įdiegtas gamintojų išradimas – variklis montuojamas mašinos šone, o strėlę su važiuokle sujungianti ašis yra pastarosios gale.

Šiuo sumanymu „Merlo S.p.A.“ kompanijos konstruktoriai siekė ne gražesnio dizaino. Priežastis svarbesnė – dabar teleskopinio krautuvo masė tarp tiltų paskirstoma vienodai, todėl mašina yra daug stabilesnė, be to, iki 360 laipsnių padidėjo matomumas iš kabinos“, – sakė UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis.

Tarp kitų privalumų galima paminėti ir pirmą kartą teleskopinių krautuvų gamyboje pritaikytą modulinę konstrukciją bei atitinkamą mašinos surinkimo būdą, kuris padidino gamintojų darbo našumą ir atpigino savikainą. „Tai gera žinia potencialiems „Merlo“ krautuvų pirkėjams – kainos ir kokybės santykis pagerėjo pirkėjų naudai ir konkurentų liūdesiui“, – sakė R.Trainaitis.

„Merlo“ krautuvą galima užsisakyti su hidropneumatine kabinos amortizacija CS. Kabina erdvi, o apžvalga iš jos – 360 laipsnių. Bendrovės nuotr.

Pasirinkimo argumentai

Kodėl reikėtų rinktis „Merlo“ krautuvus? Labai svarbu išgirsti „Rovaltros“ specialistų patarimus, tačiau dar svarbiau – pasitarti su kolegomis ūkininkais, kurie Italijos kompanijos krautuvus savo ūkiuose naudoja ne vienus metus. Vienas iš tokių yra 1979-aisiais tuometėje Lietuvos žemės ūkio akademijoje (dabar ASU) žemės ūkio inžinieriaus pedagogo specialybę įgijęs ir šiuo metu šalyje gerai žinomas ūkininkas Romas Majauskas. Jo ūkyje, įkurtame Kauno rajone, naudojami jau du „Merlo“ krautuvai. Kodėl ūkininkas pasirinko būtent „Merlo“ teleskopinius krautuvus?

Bendrovės nuotr.

„Noriu turėti kokybišką techniką. Įvertinau kainos ir kokybės santykį ir pasirinkau. Be to, „Merlo“ krautuvai yra kompaktiški, o tai svarbu turintiesiems senesniais laikais statytų patalpų. Palyginau italų ir kitų firmų krautuvų technines galimybes ir supratau, kad „Merlo“ – geriausias pasirinkimas“, – sakė R.Majauskas.

Itin manevringą ir kompaktišką teleskopinį „Merlo“ krautuvą ūkininkas naudoja, kai reikia pervežti ir sukrauti trąšas didelėse talpyklose. Be jo neapsieinama ir beicuojant grūdus, ruošiant sėklą. Krautuvas naudojamas ir atliekant miško darbus.

UAB „Rovaltra“ ekspoziciją parodoje „Ką pasėsi... 2017“ puošė ir ne vieną apdovanojimą pelnę „Valtra“ traktoriai. Bendrovės nuotr.

Išskirtinės savybės

Daugeliui ūkininkų akys atsiveria, kai sužino, o vėliau ir išbando išskirtines „Merlo“ teleskopinio krautuvo savybes. Jos iš tikrųjų išskirtinės. Kai kurios kitos kompanijos bando nugvelbti „Merlo S.p.A.“ kompanijos patentais apsaugotus išradimus, tačiau visų savybių nepavogsi, taigi ir kokybė būna prastesnė.

Vienas iš patentų saugo unikalią „Merlo“ teleskopinių krautuvų šoninio strėlės poslinkio sistemą.  „Ši savybė ūkininkams labai svarbi. Tik įsivaizduokite – krautuvu „Merlo TF 38.10-120“ pakeliate krovinį į 9,6 m aukštį ir pamatote, kad jį reikėtų patraukti į šoną 30 cm. Dirbdami kitu krautuvu, turėtumėte krovinį nuleisti ir patikslinę kryptį vėl pakelti. Tokius laiką gaišinančius žaidimus užmiršite įsigiję teleskopinį „Merlo“ krautuvą, nes jo strėlė lengvai ir saugiai į šonus gali būti stumdoma 345 mm“, – pasakojo R.Trainaitis.

Šią „Merlo“ krautuvo savybę akcentavo ir R.Majauskas: „Strėlę galima pastumti į šoną apie 35, o strėlės viršūnėje – net apie 60 cm. Tai padeda sutaupyti daug laiko.“

Pagrindiniai krautuvo „Merlo TF 38.10-120“ techniniai krovinio kėlimo duomenys. 3 800 kg krovinį galima iškelti net į 9,6 m aukštį. Bendrovės nuotr.

Belaiptė transmisija

Vairuodami „Merlo TF 38.10-120“ pajausite, kad krautuvą labai lengva valdyti. Kodėl? Juk valdote turbodyzelinį „Deutz TCD“ 3,6 l, keturių cilindrų variklį. Krautuvo galia siekia 90 kW (122 AG). Maksimali keliamoji strėlės galia yra net 3 800 kg, maksimalus aukštis – 9,6 m, o maksimalus strėlės siekis – 6,3 m.

„Atkreipkite dėmesį į hidrostatinę belaiptę transmisiją. Būtent dėl jos bus lengva padidinti arba sumažinti krautuvo greitį. Tai labai svarbu krautuvą naudojant kaip universalią mašiną, pavyzdžiui, kaip skreperį, velkant kitas transporto priemones, dirbant kaip pašarų dalijimo agregatu ir daugybe kitų darbų“, – pastebėjo R.Trainaitis.

Pridursime, kad ši savybė labai svarbi dirbant itin sunkius darbus, pavyzdžiui, kasant nejudintą gruntą. „Transmisiją nuo perkrovos saugo hidrostatinė perdava. Pavyzdžiui, jeigu atliekant kokius nors darbus krautuvas pasieks maksimaliai leistiną slėgį, automatiškai suveiks apsauginiai hidrostatinio kontūro vožtuvai ir krautuvas ne buksuos, o sustos, taigi ir brangios detalės nedils“, – pridūrė R.Trainaitis.

Parodoje „Ką pasėsi... 2017“ teleskopinį krautuvą „Merlo TF 38.10-120“ akimis narstęs ūkininkas Petras iš Raseinių rajono su kolega svarstė: „Turiu seną krautuvą ir susiduriu su bėda, kai, atliekant kai kuriuos darbus, reikia nuolatinių variklio sūkių, tačiau tuo pat metu reikia ir didinti arba mažinti važiavimo greitį ar net sustoti.“

Bendrovės nuotr.

Ar ūkininkui Petrui tokių problemų kiltų dirbant ir su „Merlo TF 38.10-120“? „Kaip tik tokiais atvejais „Merlo“ yra nepakeičiamas – minėtos problemos išvengti padeda hidrostatinio kontūro valdymo sistema. Tegul Petras įsigyja krautuvą „Merlo TF 38.10-120“ – ir užmirš dabar jį erzinančią problemą“, – paragino R.Trainaitis. Beje, šiame modelyje numatyta ir išskirtinė stabilumo sistema, strėlės užraktas nuo perkrovimo ir pasaulinėje rinkoje labai aukštai įvertinta dinaminio stabilumo sistema „Merlo CDC“.

Juosia tvirtas rėmas

Kaip ir kitus „Merlo“ modelius, „Merlo TF 38.10-120“ krautuvo rėmą juosia 76 mm skersmens pilnaviduris plieninis strypas. Tikrai pilnaviduris! Jeigu netikite – pastuksenkite. Gamykloje rėmas lankstomas šaltuoju būdu. Ar reikia tokios atsargos? „Rėmas krautuvui suteikia tvirtumo ir stabilumo, gerokai padidėja darbų saugumas. Ūkyje visko nutinka, tarkime, jeigu netikėtai atsitrenktumėte į kokią nors kliūtį, smūgį sugertų šis strypas, o krautuvas liktų nepažeistas“, – aiškino R.Trainaitis. Ir tai – „Merlo S.p.A.“ kompanijos patentas. Todėl „Merlo“ krautuvai yra ilgaamžiai – tvirti, stabilūs, patikimi ir saugūs.

Išorė, vidus ir kita

Įspūdį ūkininkams turėtų padaryti ir „Merlo“ krautuvų matmenys. Tai labai kompaktiški krautuvai. Pavyzdžiui, „Merlo TF 38.10-120“ modelio ilgis yra 4 487 mm, aukštis – 2 465 mm, o plotis – 2 250 mm. Kabina yra viena plačiausių krautuvų rinkoje – vidinis plotis siekis

995 mm, o išorinis – 1 010 mm. Apžvalga iš šios kabinos maksimali, panoraminė – 360 laipsnių.

Svarbus niuansas – teleskopinė strėlė yra iš trijų sekcijų, o ilginimo hidrocilindrai ir mechanizmai sumontuoti strėlės viduje, todėl yra apsaugoti tiek nuo mechaninių pažeidimų, tiek nuo užteršimo.  Dėl tik „Merlo“ krautuvuose naudojamų portalinių tiltų, prošvaisa yra viena didžiausių rinkoje – nuo 460 iki 510 mm, priklausomai nuo pasirinktų padangų.

Bendrovės nuotr.

Sėkmės paslaptys – praeityje

Italai juokauja, kad „Merlo S.p.A“ kompanija dar neišnaudojo visų eksporto galimybių, nes krautuvų dar nepavyko eksportuoti į Antarktidą. Kituose žemynuose šios kompanijos gaminiai jau žinomi. „Merlo S.p.A.“ eksportuoja net 90 proc. pagaminamos produkcijos. Tarp 600 kompanijos atstovų yra ir Lietuvos padalinys – UAB „Rovaltra“, beje, vienintelis „Merlo S.p.A.“ kompanijos atstovas mūsų šalyje.

Šios kompanijos gaminių paslapties reikėtų ieškoti praeityje. „Merlo“ šeima gamybinę veiklą pradėjo 1911-aisiais. 1970 m. pirmą šakinį krautuvą rinkai pateikusi „Merlo“ šeimos kompanija dar po dešimtmečio atliko tikrą perversmą, kai pasaulinei rinkai pristatė pirmą teleskopinį krautuvą su hidraulinės teleskopinės strėlės kranui būdingu universalumu. Jau pirmieji modeliai sulaukė milžiniško pasisekimo. Oficialiais duomenimis, Lietuvos ūkininkai pirmą „Merlo S.p.A.“ krautuvą įsigijo 2000-aisiais.

Vertinant pagal naujų technologijų diegimą ši kompanija yra viena iš lyderių pasaulyje. Nors išradimai saugomi patentais, konkurentai seka „Merlo S.p.A“ pėdomis.

„Pastebėjau – kol konkurentai nukopijuoja kurį nors italų išradimą, „Merlo S.p.A.“ įdiegia dar naujesnes technologijas. Taip yra todėl, kad ši kompanija inovacijoms ir gaminių kokybei gerinti skiria gerokai daugiau lėšų nei konkurentai“, – tikino R.Trainaitis.

 

Rekomenduojami video