Asociatyvi nuotr.

Melžiamas karves laikantys ūkininkai, ypač smulkieji, nepatenkinti  nueinančios valdžios priešpaskutinę darbo dieną pasirašytu įsakymu „Dėl mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo patvirtinimo“, pagal kurį laukuose mėšlas negalės būti laikomas draudžiamuoju tręšti laikotarpiu, t. y. nuo lapkričio 15 iki kovo 20 dienos. Įsakymas įsigalios nuo 2021 metų lapkričio 15 dienos.

„Nykščiai“ susisiekė su Debeikių seniūnu Alvydu Simonavičiumi ir teiravosi, ar seniūnas žino apie tikį valdžios sprendimą?

„Girdėjau apie šį anos kadencijos politikų sprendimą. Manau, kad smulkiems ūkininkams bus sudėtinga jį įgyvendinti. Skriaudžia smulkiuosius ūkininkus valdžia. Mėšlides įrengti, tai ne pigios investicijos. Stambūs ūkininkai jas jau turėjo įsirengti. Nuo senų laikų mėšlą žmonės kraudavo į krūvas lauke, kad jis kompostuotųsi, perpūtų. Viskas keičiasi, čia gal dėl gamtos teršimo taip nuspręsta. Kas tikrins, ar ūkininkas nekrauna mėšlo pašalėje?  Tikriausiai gamtosaugininkai, juk tai jų pareiga“, – sakė seniūnas. 

Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus taip pat „Nykščius“ patikino, kad apie tokį valdžios sprendimą žino.

„Man rodos, kad tokį sprendimą turi dar patvirtinti ir rajono taryba. Smulkieji ūkininkai turės įsirengti mėšlavietes su kietu pagrindu, t.y kietu išcementuotu dugnu, kad mėšlas nepatektų į gruntinius vandenis ir kad neterštų gamtos. Kol kas dar niekas neaišku. Gamtosaugininkams bus daugiau darbo. Dabar jie kartais tikrina stambius ūkininkus, tuos, kurie gauna Europos sąjungos paramą. Stambius gyvulininkystės ūkius turintys ūkininkai  tikriausiai visi turi mėšlides, o smulkiems teks paklusti valdžios sprendimams, nieko čia nepadarysi“, –  kalbėjo Kurklių seniūnas.

„Nykščiai.lt“