Susitikimo nuotr.
Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas ES vykstančioms intensyvioms deryboms dėl naujos finansinės perspektyvos. Nuo šių metų darbų priklausys, kaip Lietuvos žemės ūkis gyvens 2021–2027 metais.
„Mūsų tikslas – tiesioginių išmokų suvienodinimas – nesikeičia. Lietuvos žemdirbių tiesioginių išmokų už hektarą dydis turi pasiekti ES vidurkį – 259 Eur. Džiaugiuosi, kad Prezidentas palaiko šį siekį ir yra pasiryžęs aktyviai ginti mūsų žemdirbių interesus“, – sakė ministras A. Palionis.
Kalbėdamas apie naująją Lietuvos kaimo plėtros programą, ministras akcentavo, kad reikia sulaukti žinios apie jai skirtą finansavimą, o tada jau bus galima labai aiškiai susidėlioti prioritetus, išsigryninti priemones. Numatoma didesnį dėmesį skirti smulkiems ir vidutiniams ūkiams, taip pat ūkiams, gaminantiems ekologišką produkciją.
Patikrų optimizavimas ir sankcijų mažinimas žemdirbiams yra vienas svarbiausių šių metų Žemės ūkio ministerijos uždavinių. „Svarbiausias tikslas yra padėti ir patarti žemdirbiui, o ne jį bausti. Kartais susidaro įspūdis, kad mes patys sau esame griežtesni nei kitos šalys savo ūkininkams“, – kalbėjo ministras.
Panevėžio rajono žemdirbius labai domino ir melioracijos reikalai. Šiai sričiai papildomai skirta 8,2 mln. Eur. Šiuo metu ministerija Vyriausybei jau yra pateikusi melioracijos strategijos viziją. Ministro nuomone, melioracijos grioviai yra valstybės turtas ir ji privalo juo pasirūpinti.
Susitikimo metu kalbėta ir apie finansinių paslaugų prieinamumą, paraiškų vertinimą, kooperacijos skatinimą, klimato kaitos situaciją ir kt. Anot ministro, ŽŪM turėtų prisiimti lyderės vaidmenį, patarti randant geriausius ir efektyviausius sprendimus bei naujas alternatyvas.