Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nebegalinčių prekiauti galimybė - prekių atsiėmimo punktai

Paskelbus šalyje karantiną ir artėjant pavasariniams žemės ūkio darbams, Žemės ūkio ministerija nuolat gauna prekybininkų, nebegalinčių šiuo metu prekiauti sodininkystės, žemdirbystės prekėmis įprastose prekyvietėse, klausimų dėl savo veiklos galimybių.

Ketvirtadienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis pasirašė rekomendacijas, kuriomis išaiškinami reikalavimai prekiautojams, prekiaujantiems ne maisto produktais ir šiuo metu vykdantiems internetinę prekybą.

Anot ministro, sodininkystės, daržininkystės ir kitomis žemės ūkiui skirtomis prekėmis (pavyzdžiui, sodinukais, sėklomis, pašarais, trąšomis ir t.t.)  prekiaujantys fiziniai ir juridiniai asmenys, laikydamiesi keliamų reikalavimų, ne tik gali pristatyti prekes į nurodytą vietą, bet ir įsirengti prekių atsiėmimo punktus ir tokiu būdu toliau vykdyti savo veiklą.

„Visi prekiautojai gali vykdyti internetinę prekybą. Parengėme rekomendacijas tiems, kas vykdo tokią prekybą ir pabrėžiame, kad prekiautojai turi kelias galimybes – pristatyti prekes kliento nurodytu adresu arba įsteigti prekių atsiėmimo punktus. Žinoma, prekių atsiėmimo punktai turi veikti laikantis visų jiems keliamų higienos reikalavimų“, - teigia žemės ūkio ministras.

Prekių atsiėmimo punktuose prekės gali būti įkraunamos į kliento transporto priemonę jam įvažiavus ar privažiavus prie sandėlio, atsiimamos iš daiktų saugojimo spintų ir panašiai, sudarant sąlygas klientams atsiskaityti už prekes ar paslaugas internetu iš anksto, naudojantis savitarnos kasomis, vengiant tiesioginio kontakto.

Taip pat įmanoma, susitarus iš anksto, palikti atsiėmimo punkte vartotojui pasiimti prekių krepšius, nedalyvaujant atsiėmimo punkto darbuotojams („maistomate“ ar kitame išmaniajame įrenginyje, ar kitoje sutartoje vietoje).

Jei pasiimant prekes yra būtina pasirašyti dokumentus (pavyzdžiui, prekių priėmimo-perdavimo aktą, sąskaitą ir pan.), rekomenduojama dokumentus pasirašymui palikti kartu su prekėmis ir nurodyti juos pasirašius palikti specialioje pašto dėžutėje, kitoje nurodytoje vietoje, ar jų kopiją atsiųsti elektroniniu paštu.

Atsiėmimo punktuose yra būtina laikytis higienos reikalavimų. Lankytojų srautai turi būti organizuoti atsižvelgiant į atsiėmimo punkto plotą ir siekiant išvengti grūsčių, prie įėjimo reikia pateikti informaciją lankytojams apie asmens higienos laikymosi būtinybę, sudaryti galimybę klientams dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo, užtikrinti, kad dažnai liečiami paviršiai atsiėmimo punkto patalpose ir prekėms transportuoti skirtos priemonės būtų dezinfekuojamos dažniau bent 2 kartus per dieną, taip pat užtikrinti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją.

Atsiėmimo punktuose taip pat privaloma laikytis darbuotojų sveikatos užtikrinimo reikalavimų. Sudaryti sąlygas ir užtikrinti, kad atsiėmimo punktų darbuotojai ne rečiau kaip kas 2 val. plautų rankas šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu arba dezinfekuotų jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, tvarkydami maistą darbuotojai turi vengti liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną ir kt., laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo. Taip pat rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti atsiėmimo punkto darbuotojus (įrengti pertvaras tarp darbuotojo ir pirkėjo, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt.).

Jei Jums kyla klausimų, ar neaiškumų, kaip įsirengti prekių atsiėmimo punktą savo verslui, galite kreiptis į ministro patarėją Giedrę Pupšytę tel. (85) 2391 011.

Visos rekomendacijos čia.

Rekomenduojami video