Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasėlių deklaravimas: vėluoti tiesiog nenaudinga

Jeigu užsiimate žemės ūkio veikla, pasėlių deklaravimas yra viena iš galimybių padidinti savo pajamas, nes už kiekvieną hektarą numatyta atitinkama išmoka. Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos iki birželio 4 d. Nors iki deklaravimo pabaigos liko dar trys savaitės, Žemės ūkio ministerija ragina paskubėti, nes vėluoti – tiesiog nenaudinga. 

Paramos paraiškos gali būti pateiktos savarankiškai, t. y. užpildžius ir patvirtinus elektroninės paraiškos duomenis Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje https://paseliai.vic.lt. Žmonės paraiškas taip pat gali pateikti atvykę į seniūniją, kurioje įregistruota žemės ūkio valda, ar į savivaldybės žemės ūkio skyrių. Jeigu pareiškėjas ne pirmą kartą deklaruoja pasėlius, jam tereikia išsimatuoti laukus, žinoti, kur ir ką pasėjo. Planus ir kitus dokumentus reikia atsinešti tik tiems, kurie paraiškas pildo pirmą kartą. Seniūnijos specialistas padės elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų žemės ūkio naudmenų, pasėlių plotus bei įrašyti paraiškos duomenis.

Pasibaigus paraiškų teikimo terminui, prasidės pateiktų paraiškų administravimo procesas: bus nagrinėjami paraiškų duomenys, gauti pareiškėjų dokumentai, atliekamos patikros vietoje ir kt.

Pavėlavus paraiškos dar priimamos iki birželio 29 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną (savaitgaliai, šventinės dienos ir po jų einanti pirma darbo diena laikomi viena darbo diena) tiesioginių išmokų už plotą suma mažėja 1 proc.

Pasibaigus pavėluotai teikiamų paraiškų priėmimo terminui, paraiška priimama tik tais atvejais, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios aplinkybės (pvz.: pareiškėjo mirtis, ilgalaikis profesinis nepajėgumas, stichinė nelaimė, padariusi stiprų poveikį valdai). Tokiais atvejais pareiškėjas ar jo įpėdinis teikia paraišką per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai sužinojo arba galėjo sužinoti apie minėtąsias aplinkybes, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų spalio 31 d. Taip pat ūkininkai, siekiantys kompensacinės paramos už žuvusius ir (arba) nepasėtus žieminius pasėlius dėl 2017 m. vasaros liūčių, paraiškas ir nukentėjusius plotus turi įbraižyti ir pateikti iki birželio 4 d. Vėliau prašymai gauti kompensacines išmokas nebus tenkinami.

Šiuo metu pateikta beveik 50 tūkst. paraiškų, iš jų jau patvirtinta 44 tūkst. Praėjusiais metais iš viso buvo pateiktos 130 642 paraiškos, iš jų 2942 naudojantis e-valdžios vartų portalu.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad deklaruojant pasėlius, Žemės ūkio ir kaimo verslo registre patogu atnaujinti ir žemės ūkio valdos duomenis (deklaruotas žemės ūkio naudmenas, laikomus ūkinius gyvūnus, įregistruotus Ūkinių gyvūnų registre, ir pan.). Neatnaujinus šių duomenų, užtrunka paraiškų administravimo procesas, be to, pareiškėjai gali išmokas gauti vėliau. Iki gruodžio 31 d. atnaujinti savo valdos registracijos duomenis būtina net ir tada, jeigu niekas nesikeitė.

Rekomenduojami video