"Labai džiaugiuosi vadovaudama tokiam puikiam kolektyvui", - dėkojo įmonės direktorė dr. Laima Urbšienė.

Centrinė šalies pieno tyrimų laboratorija VĮ „Pieno tyrimai“ paminėjo savo veiklos 25-metį. Iškilmingame renginyje Kaune įmonės darbuotojus sveikino Seimo Kaimo reikalų komiteto, Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos, Lietuvos ūkininkų sąjungos atstovai, pieno perdirbėjai ir pieno gamintojai.

Pakilimo keliu

1993 m. pradėjusi veiklą, jau 2001-aisiais Vokietijos akreditacijos tarnybos DAP akredituota Lietuvos centrinė pieno tyrimų laboratorija labai greitai tapo viena pažangiausių, moderniausių ir geriausiai dirbančių pieno tyrimų laboratorijų Europoje.

„Pieno tyrimų“ kolektyvą sveikinęs Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, įmonės steigimosi metais dirbęs Žemės ūkio ministerijoje ir entuziastingai rėmęs mokslininkų pastangas įsteigti tokią laboratoriją, prisiminė, kad daugelis politikų ir valdininkų tuo metu labai abejojo nepriklausomos laboratorijos galimybėmis sėkmingai dirbti.

„1991–1992-aisiais Lietuvos veislininkystės įmonėse veikė keturios laboratorijos. Reikėjo keisti pasenusią sistemą. Ir šio darbo ėmėsi keli talentingi mokslininkai. Iš valdžios pusės būta nepasitikėjimo, trūko lėšų, tačiau drąsių ir protingų žmonių pastangomis ši laboratorija 1993-iaisiais pradėjo veiklą, nuolat tobulėjo ir pasiekė pasaulinį lygį. Dabar iš „Pieno tyrimų“ mokosi net Vakarų Europos šalių šios srities specialistai“, – pasakojo A.Svitojus.

Pelnė pasitikėjimą

„Pieno tyrimų“ kolektyvą sveikinęs Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas teigė, kad „Pieno tyrimų“ kūrimosi procesą stebėjo pieno gamintojo akimis.

„Steigiant pieno tyrimų laboratoriją, mes, pieno gamintojai, kėlėme reikalavimą, kad laboratorija būtų nepriklausoma. Tai buvo labai svarbu, nes tarp pieno gamintojų ir pieno supirkėjų tada vyravo nepasitikėjimas. Dabar visi galime pasidžiaugti ir padėkoti laboratorijos vadovams, kad jie niekada nenukrypo iš šių vėžių ir pelnė ne tik žemdirbių, bet ir pieno perdirbėjų pagarbą“, – sakė A.Stančikas.

Tiesa, ne visada Seimo Kaimo reikalų komitetas buvo palankus „Pieno tyrimams“. Apie tai užsiminė buvęs žemės ūkio ministras, o dabar Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos vadovas Edvardas Makelis.

Ekonomistei Birutei Grigaitienei įteikta Ministro Pirmininko S. Skvernelio padėka už 25 darbo metus įmonėje.

Ekonomistei Birutei Grigaitienei įteikta Ministro Pirmininko S. Skvernelio padėka už 25 darbo metus įmonėje.

„Prisimenu, kai kurie Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai raginino mane, tuometinį žemės ūkio ministrą, uždaryti „Pieno tyrimus“. Džiaugiuosi, kad jūs išgyvenote sunkiausius laikus, kokių būna kiekvienos įmonės veikloje, ir tapote viena moderniausių įmonių Europoje. Tai – jūsų kolektyvo nuopelnas“, – teigė E.Makelis.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Marijus Kaktys, turintis pieno gamybos ūkį, kalbėjo labai konkrečiai: „Naudojuosi šios įmonės paslaugomis ir galiu patikinti, kad ji man padeda dirbti efektyviai. Pavyzdžiui, atsižvelgdamas į jūsų pateikiamus duomenis apie karvių ligų prevenciją, aš galiu skubiai imtis priemonių ir išvengti didelių nuostolių. Prisimenu, kartą Lietuvos ūkininkų sąjungoje buvo surengta apklausa – ar nenorėtume pakeisti šios laboratorijos kita. Nė vienas apklaustas ūkininkas nesuabejojo „Pieno tyrimų“ patikimumu. Ačiū jums už sąžiningą darbą.“

Sėkmės sąlyga – pastovumas

Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas „Pieno tyrimų“ kolektyvui perdavė valstybės ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio ir žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio sveikinimus ir palinkėjo susikurtą įmonės įvaizdį išsaugoti švenčiant ir būsimus jubiliejus.

Prie sveikinimų prisijungė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos, pieno perdirbimo įmonių „Rokiškio sūris“, „Pieno žvaigždės“, „Žemaitijos pienas“ ir „Marijampolės pieno konservai“ atstovai bei UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ komanda, kuri jau kitąmet prisijungs prie „Pieno tyrimų“.

VĮ „Pieno tyrimai“ direktorė dr. Laima Urbšienė džiaugėsi, kad į veiklos 25-mečio paminėjimą atvyko jos kolegos, pirmieji įmonės vadovai Romas Petruškevičius ir Saulius Savickis.

„Šiuo metu įmonėje dirba 130 darbuotojų, iš kurių apie 50 triūsia ilgiau nei du dešimtmečius. Mūsų gretose darbuojasi net 7 mokslų daktarai. Labai džiaugiuosi vadovaudama tokiam puikiam kolektyvui“, – dėkojo L.Urbšienė.

Direktorė patikino, kad įmonės specialistai neužmigs ant laurų. „Turime daug idėjų – kad tik pavyktų jas įgyvendinti! Galiu patikinti, kad mūsų komanda dirbs kokybiškai ir sąžiningai“, – teigė įmonės direktorė.