pziniu.lt nuotr.

Aplinkos ministerija ketina griežtinti pašaro ir kraiko gyvuliams gamyboje panaudotų pakuočių, ypač polietileno, tvarkymą. Ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms, kurios tinkamai nesutvarkys tokių pakuočių, tektų mokėti mokestį už aplinkos teršimą.

Prognozuojama, kad dėl to šienainių, šiaudų ir šieno vyniojimo plėvelė bei tinklelis pabrangtų 2-4 proc., tačiau šias išlaidas žemdirbiai susigrąžintų plėvelę atiduodami perdirbėjams. Seimo Kaimo reikalų komitetas nori, kad Aplinkos ministerija iki Kalėdų pateiktų pataisas, kurios įpareigotų ūkininkus atsakingiau tvarkyti šią pakuotę.

Ūkininkai būtų įpareigoti deklaruoti, kiek plastiko jie įsigyja savo reikmėms ir kiek panaudoję jo sutvarko. Dabar to daryti nereikia. Aplinkos ministerijos atliekų politikos grupės vadovės Agnės Bagočiutės teigimu, tokia išimtis pačių ūkininkų, kaupiančių tokias pakuotes, ir Žemės ūkio ministerijos prašymu nustatyta 2011 metų pabaigoje. „Ūkininkams tenka rinktis: arba savarankiškai susitvarkyti tas pakuotes, arba sudaryti sutartis su atliekų tvarkytojais“, – praėjusią savaitę komitete pabrėžė ji.

Tačiau konservatorius Kazys Starkevičius sako, kad šienainių pakuočių surinkimo ir sutvarkymo sistema dabar neveikia. „Todėl ūkininkai į konteinerius, į atliekų aikšteles, pamiškes veža plėvelę“, – komitete pareiškė jis, rašo 15min.lt.