Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po antstolių prabilo žemės matininkai: norėtų didinti įkainius

Po antstolių, mėginusių įrodyti, kad jų atlygis niekuo neišsiskiriantis, eilėje – žemės matuotojai. Nors matininkų įkainiai gyventojams atrodo ir taip dideli, jau kalbama, kad jie turėtų augti.

Tiesa, brangimo priežastys vardinamos skirtingos. Aukščiausi kadastrinių matavimų įkainiai išlieka Vilniuje, nes čia mokiausia rinko, o periferijoje juos iškelia specialistų stygius, rašo delfi.lt

Dar daugiau nerimo užsakovams turėtų kelti padažnėjusios žemės sklypų kadastrinių matavimų klaidos. Tvirtinama, kad pastaruoju metu ginčai dėl žemės nuosavybės daug dažniau persikelia į teismą, nes suprastėjo specialistų kompetencija.

Šoka pagal matininko dūdelę

Pastaruoju metu žemės ūkio paskirties žemės sklypo pirmojo hektaro matavimas vidutiniškai kainuoja apie 180–200 eurų, o papildomi kiti – po 30 eurų. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vicepirmininkui, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininkui Vytautui Buivydui atrodo, kad matininkų įkainiai aukštoki, bet jis pasitiki rinkos savireguliacija.

„Po euro įvedimo šoktelėjo kainos visuose sektoriuose. Aišku, jei koks matininkas dirbtinai iškeltų įkainius, matyt, neturėtų klientų. O pasirinkus pigiai dirbančiuosius galima nusivilti darbo kokybe. Didelė problema, kad kartais užsakymo išpildymo tenka laukti pusmetį ir net metus. Susidaro įspūdis, kad matininkai dabar turi per daug užsakymų. Tai leidžia didinti įkainius, o neretai galbūt ir atsainiau dirbama“, – DELFI svarstė jis.

V. Buivydo nuomone, pastaroji tendencija vėliau turės atslūgti, nes dabar ūkininkai masiškai užsisakinėja nuomojamos valstybinės žemės kadastrinius matavimus – juos skubina nerimas, kad gretimų sklypų savininkai gali greičiau susitvarkyti dokumentus, ir nebeliks reikiamo ploto žemės. Tuomet tektų tenkintis kuklia pinigine kompensacija.

 

Parengta pagal www.delfi.lt

Rekomenduojami video