P. Lileikio nuotr.

Utenos rajono gyvulių augintojai šiais metais nebe pirmą kartą skaičiuoja nuostolius. Tauragnų, Daugailių, Leliūnų, Užpalių ir kitose seniūnijose įsisukę vilkai šiemet jau papjovė beveik 100 avių – triskart daugiau nei pernai, rašo „Utenos paskrities žinios“.

Ryte rado kruvinus pėdsakus Į „Utenos apskrities žinių“ redakciją paskambinęs ūkininkas K. Aidukas sakė rugsėjo 10-osios rytą dalį savo avių suradęs tik pagal kraujo pėdsakus.
Utenos rajone Daugailių seniūnijoje prie Garnių piliakalnio aptvare ganėsi 150 avių. Ryte apsilankęs maždaug už 3 km nuo namų esančioje ganykloje ūkininkas pastebėjo kelias gulinčias avis perkąstomis gerklėmis. Nežinodamas, kiek dar avių pradingo, pagal kraujo pėdsakus ėmė ieškoti kitų gyvulių. Vieną negyvą avį rado miške, kitą pelkėje.
Vilkų nesustabdė 90 cm aukščio aptvaras – elektrinis piemuo. „Prieš kokius 7 metus retai išgirsdavome apie vilkus, žinojau, kad anksčiau nukentėjo ūkininkai Paberžės, Antilgės kaimuose, bet pas mus buvo gana ramu. O per pastaruosius dvejus metus vilkai apsilankė beveik pas visus avininkus“, – pasakojo K. Aidukas.
Vyras sako vieną vakarą prie Garnių piliakalnio girdėjęs staugimą – ten negalėjo būti šuo, taip staugia vilkas. Pasak ūkininko, kai kurie grybautojai, sužinoję apie netoliese slankiojančius vilkus, jau bijo eiti į mišką. Radęs išpjautas avis likusius gyvulius daugailiškis perkėlė arčiau kaimo. Kieme laikyti didelės bandos sako negalįs – žolė ten jau kelis kartus nuėsta, ganyklas tenka keisti ir perkelti aptvarus kas keturias dienas.
Pasak ūkininko, pievų aplinkui nedaug, už jų iškart prasideda miškai, tad ir pasirinkimas, kur ganyti, ribotas. Kad geriau apsaugotų bandą, nuostolius skaičiuojantis daugailiškis planuoja įsigyti aviganį šunį. „Leidus sumedžioti daugiau šernų, jų sumažėjo, nebearia pievų kaip anksčiau. Gal dabar vilkai nebeturi ką ėsti, todėl ateina į kiemus.
Anksčiau jauniklius mokydavo medžiodami šerniukus, dabar pjauna avis“, – svarsto ūkininkas.