Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržų rajone – jūros gėrybių delikatesų verslas

Nuo šiol Biržų rajonas kulinariniuose žemėlapiuose bus ne tik pažymėtas kaip vieta, kur kepama gardi duona ir verdamas alus. Biržų rajone veiklą pradėjo vėžių ir jūros gėrybių gamybos įmonė „Baltijos vėžiai“. Vienas iš šio verslo įkūrėjų – iš emigracijos grįžęs biržietis.

Vėžiai ir kiti delikatesai

Apie įmonės veiklą ir siūlomą asortimentą jau daug sako jos pavadinimas. Tačiau „Baltijos vėžiai“ vien gyvų ir virtų vėžių prekyba neapsiriboja. Jūros gėrybes mėgstantys biržiečiai nuo šiol praktiškai bet kada galės įsigyti šviežių, tradicinio ir neregėto dydžio krevečių, tikrų krabų, jūros šukučių. Patys nekantriausieji produkcijos jau paragavo. Mat apie savo veiklą įmonė jau yra pasiskelbusi socialiniame tinkle Facebook, per kurį priima ir užsakymus. Dalis produkcijos yra pardavinėjama žalia, o dalis specialiuose katiluose ruošiama galutiniam vartojimui ir pakuojama į kibirėlius su sūrymu. Įmonėje paruoštus vėžius, krevetes ir krabų čiuptuvus išsyk galima valgyti, jų termiškai apdoroti jau nebereikia.

Didžioji dalis vėžių ir kitos produkcijos specialiuose šaldytuvuose į Biržus atkeliauja iš Jungtinės Karalystės, sezono metu jų planuojama įsigyti ir Lietuvoje.

Investicijos didelės

Įmonė „Baltijos vėžiai“ įsikūrusi Drąseikių kaime. Apleistas patalpas iš griuvenų prikėlė ir į jas daug investavo biržiečiai pusbroliai Deividas ir Mindaugas Simėnai. Jie skaičiuoja, kad jei viskas seksis pagal planą, tai bent jau didžiąją pradinių investicijų dalį įmonė turėtų atidirbti per dvejus metus. „Į verslą investuotos visos santaupos, kaip tik galėjo, padėjo artimieji, draugai. Ką galėjome, stengėmės pasidaryti patys. Patalpas įsigijome aukcione ir nesunku įsivaizduoti, kokios būklės jos buvo. Išorė per daug neišgražėjo, tačiau viduje – jau kitas pasaulis. Įrengti gamybines patalpas užtruko apie dvejus metus, tad tikiuosi, jei viskas seksis gerai, pradinės investicijos atsipirks per ateinančius porą metų. Bet tai tik pradžia, nes investicijoms galo nematyti. Reikės ir aplinką labiau susitvarkyti, ir į gamybą toliau investuoti“, - sakė gamybiniam procesui vadovaujantis Deividas Simėnas.

Ir iš tiesų įžengus į ne itin išorėje išvaizdžias patalpas vaizdas viduje radikaliai pasikeičia. Apie 300 kvadratinių metrų gamybinės patalpos pasitinka švara. Viskas išklota nuolat plaunamomis plytelėmis, kaip to reikalauja higienos normos. Atskiroje patalpoje pastatyti modernūs virimo katilai, vėsinimo indai, įrengta atskira patalpa, skirta pakavimui. Taip pat yra indai vėžiagyvių plovimui ir paruošimui virti. Įspūdį daro ir didžiulis šaldymo kambarys, kuriame laikoma atkeliavusi produkcija.

Anot neįprastu verslu užsiimančio biržiečio, optimizmo suteikia tai, kad klientai iškart teigiamai įvertino produkciją jau nuo pirmųjų dienų ir jų ratas plečiasi. Teigiamų atsiliepimų sulaukta ir verslo ryšių užmegzta neseniai Vilniuje, Litexpo parodų centre, vykusios Didžiosios kalėdinės mugės metu.

„Išsyk pradėjome dirbti su Lietuvos restoranais, kaimo turizmo sodybomis, teikiančiomis maitinimo paslaugas. Klientų ratą stengiamės plėsti kasdien. Produkciją parduodame visiems ir įvairiausiais kiekiais – nuo vieno kibirėlio iki tiek, kiek širdis geidžia. Taip pat dirbsime ir su produkcijos eksportu. Plėstis į užsienio rinkas yra vienas iš svarbiausių prioritetų“, - pasakojo D. Simėnas.

Verslas – bilietas namo

Užsiimti Biržams neįprasta veikla vyrai pradėjo ne atsitiktinai. Gana ilgą laiką vėžių versle D. Simėnas sukosi gyvendamas Jungtinėje Karalystėje. „Nors dar daug ko reikia išmokti ir tobulėti, bet šis verslas Biržuose atsirado ne atsitiktinai. Tuo užsiimu jau ne pirmus metus. Turėjau supratimą apie vėžius, apie gamybos procesus, žinojau pirkimo bei realizavimo kanalus.

Iš pradžių daugiausia užsiėmiau vėžių reeksportu, tačiau vėliau nusprendžiau sukti į gatavos produkcijos gamybą. Teko gilintis į gamybos procesus, plėsti žinias apie kitų jūros gėrybių laikymą, jų paruošimą“, - sakė D. Simėnas.

Biržietis neslepia, kad galimybė įkurti savo verslą buvo viena priežasčių, padrąsinusių sugrįžti į tėvynę.

„Užsienyje kartu su žmona išbuvau ne vienerius metus. Į Biržus grįžti buvo minčių jau anksčiau, o apsisprendimą paskatino šeimos pagausėjimas. Tačiau nesinorėjo grįžti į niekur. Juk reikėjo kažką čia veikti. Pradėti vystyti verslą drąsino ir pusbrolis Mindaugas, o gyventi norą tėvynėje ryžtingais darbais parodė ir žmona Ingrida. Ji įgijo reikiamas kvalifikacijas ir gavo darbą valstybės tarnyboje“, - sakė iš užsienio į gimtinę gyventi parvykęs biržietis.

Simonas Gudas

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video